Żywice Lerg z nagrodą za jakość

Żywice Lerg z nagrodą za jakość
Żywice nowolakowe Nowolak produkowane przez spółkę Lerg z Pustkowa zostały nagrodzone tytułem Jakość Roku 2014. Tytuł ten nadawany jest produktom, które spełniają wysokie normy jakościowe.

Selekcja produktów nagrodzonych w konkursie była rygorystyczna. Kapituła sprawdzała m.in. wdrożone systemy jakościowe, uzyskane inne certyfikaty, tytuły czy nagrody potwierdzające szczególną dbałość o wysoką jakość produktów i usług, praktyczną realizację polityki jakości, funkcjonowanie stanowiska samodzielnego specjalisty ds. jakości, poziom zaangażowania załogi przedsiębiorstwa w realizację polityki jakości, uwzględnienie jakości w misji przedsiębiorstwa itp.

Firma Lerg jest największym w Polsce producentem żywic nowolakowych. Nowolaki przeznaczone są do produkcji materiałów ściernych (tarcze ścierne), ciernych (okładziny cierne: klocki i szczęki hamulcowe; okładziny sprzęgłowe), ogniotrwałych, do produkcji tłoczyw, stosowane są również w przemyśle gumowym, odlewniczym oraz do produkcji wojłoków technicznych (izolacja akustyczna i termiczna w motoryzacji oraz sprzętach AGD).

To nie pierwsze wyróżnienie dla żywic nowolakowych Nowolak. Zwyciężyły one też w regionalnej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju, plasując się na I miejscu w kategorii Innowacyjny Produkt 2011, oraz zostały wyróżnione Złotym Godłem Najwyższa Jakość Quality International 2012.

Czytaj więcej: żywice 56 Nagrody 207

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych
 

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb oraz formaliny

Polska