interpack 2020 - zgłoszenia wystawców na rekordowym poziomie

interpack 2020 - zgłoszenia…

Targi interpack 2020 nie dysponują już wolną powierzchnią wystawienniczą. Do momentu oficjalnego zakończenia składania zgłoszeń udziału w najważniejszych na świecie targach branży opakowaniowej i uzupełniającego branżę przemysłu przetwarzania wpłynęły do organizatorów - podobnie jak w latach ubiegłych - zgłoszenia na powierzchnię wystawienniczą znacznie większą niż ta, którą dysponują targi. W przyszłym roku spodziewanych jest około 3000 wystawców pochodzących z 60 państw, którzy w dniach 7 - 13 maja 2020 ponownie zajmą wszystkie 18 hal i większość terenów zewnętrznych. Odbywające się równolegle targi "components - special trade fair by interpack", prezentujące oferty przemysłu dostawczego dla techniki opakowaniowej, również nie dysponują już wolną powierzchnią wystawienniczą.

Efektywniejszy pobyt na targach

Targi interpack, poświęcone tematyce rozwiązań w obszarze opakowań i techniki procesowej, obejmują następujące grupy produktów: żywność, napoje, słodycze, pieczywo, artykuły farmaceutyczne, kosmetyki, produkty nieżywnościowe i towary przemysłowe. Aby odwiedzający reprezentujący wyżej wymienione branże mieli krótszą drogę do pokonania, wystawcy podzieleni zostaną na określone segmenty. 

Firmy oferujące maszyny opakowaniowe dla artykułów farmaceutycznych i kosmetyków zaprezentują się w halach 15 do 17; maszyny do etykietowania i oznaczania produktów, produkcja opakowań oraz obszar nadruków na opakowaniach odwiedzający znajdą w halach 8a i 8b. 

Wystawcy zostali podzieleni według określonego klucza dla usprawnienia orientacji wewnątrz poszczególnych segmentów. Oferty z obszaru elementów procesowych znajdują się blisko siebie. Kolejną oddzielną grupę stanowią procesy i maszyny opakowaniowe w obszarze żywności, napojów, towarów konsumpcyjnych i przemysłowych (hale 5, 6 oraz 11 do 15) oraz procesy i maszyny opakowaniowe w obszarze słodyczy i pieczywa (hale 1, 3 oraz 4). 

Materiały opakowaniowe znajdować się będą w pobliżu głównego wejścia North w halach 7a, 7, 8a, 9 oraz 10. Duży potencjał współdziałania znajduje się w hali 8a. Tam spotkają się oferenci maszyn z obszaru produkcji pudełek, nadruku i etykietowania z oferentami materiałów i tworzyw. Sektor ten obejmuje ponad 900 wystawców. 

Nowość: hala 1 i wejście South

Zaraz po targach interpack 2017 wraz z rozbiórką pochodzących jeszcze z lat 70-ch hal 1 i 2, stworzono miejsce dla architektonicznego szyldu Messe Düsseldorf. Nowa konstrukcja składają się z hali nr 1, wejścia z holem oraz dachu wykonanego z przepuszczającego światło materiału z włókna szklanego z wbudowanym oświetleniem LED. Wystawcy na targach interpack 2020 zyskują dzięki temu nowoczesne otoczenie architektoniczne oraz powierzchnię większą o około 500 m2. Znajduje się tu ponadto sześć sal konferencyjnych i bezpośrednie połączenie z Centrum Kongresowym Południe (Congress Center Süd). 

Targi components równoległe do targów interpack

Koncepcja targów "components - special trade fair by interpack", po ostatnim sukcesie podczas interpack 2017, będzie realizowana w sprawdzonej formule. Dostawcy odnajdą te targi ponownie w centralnym miejscu w tymczasowej hali 18 o lekkiej konstrukcji dysponującej powierzchnią 5000 m2. Usytuowana jest ona między halami 10 i 16 uzupełniając portfolio targów interpack przez cały okres ich trwania o oferty z obszaru napędów, sterowania, czujników, produktów do przemysłowego przetwarzania obrazu, obsługi i innych komponentów (maszyn). Na targi components mogą wejść wszyscy odwiedzający i wystawcy targów interpack.

Nowe impulsy dla SAVE FOOD

Temat SAVE FOOD po raz pierwszy towarzyszyć będzie targom interpack oferując odwiedzającym najróżniejsze akcje w temacie zmniejszenia strat i marnowania żywności, włączając w tę jakże ważną kwestię opinię publiczną. Obecnie trwa opracowywanie szczegółów programu w porozumieniu z oficjalnymi instytucjami.

Konferencja "Life without Packaging?"

Trwałość - temat już od lat jakże istotny dla branży - poprzez liczne dyskusje dotyczące głównie opakowań z tworzyw sztucznych w ostatnim czasie jest intensywnie podejmowany. Nowa konferencja zatytułowana "Life without Packaging?" w sposób kontrowersyjny odnosi się do kwestii opakowań, trwałości i środowiska, podchodząc do tego tematu z punktu widzenia zarówno krytyków jak i popierających, dając możliwość podjęcia dyskusji.

Głównymi punktami konferencji będą: trwałość, skutki środowiskowe, zmniejszenie marnotrawstwa żywności oraz higiena. Swoje referaty podczas konferencji wygłoszą między innymi przedstawiciele przemysłu, np. prof. dr Thomas Müller-Kirschbaum, szef R&D and Sustainability w firmie Henkel, Louis Lindenberg, dyrektor Global Packaging Sustainability w firmie Unilever, Xavier Caro, Head of Packaging for the Food Category w firmie Nestlé, Alexander Baumgartner, CEO w firmie Constantia Flexibles, dr Marina Beermann z WWF oraz przedstawiciele organizacji ekologicznych.

Na konferencji obecni będą również naukowcy i konsultanci ds. trwałości żywności: między innymi prof. dr Martin Stuchtey, założyciel i partner w firmie Systemiq, Frank Wellenreither z instytutu ifeu oraz Sophie Kesselbach z Thinkstep, którzy przedstawią wyniki swoich analiz i propozycje rozwiązań. Ta jednodniowa konferencja odbędzie się 12 maja, czyli w przedostatni dzień targów, w godzinach 10:30 - 16:30 w CCD Süd (Centrum Kongresowe Południe). Udział w konferencji to koszt 299 euro. Bilety dostępne są w sklepie internetowym targów interpack pod adresem www.interpack.de. 

brak
 

Wyłączny przedstawiciel na Polskę spółek targowych Messe Düsseldorf GbmH, Messe Düsseldorf Asia, Messe Düsseldorf China

Polska