10-lecie firmy Wittmann Battenfeld

10-lecie firmy Wittmann Battenfeld…
W dniach 13-14 czerwca 2018 firma Wittmann-Battenfeld zorganizuje na terenie swojego zakładu w Kottingbrunn Dni Otwarte. Seria wykładów, prezentacji różnych technologii zostanie uzupełniona o możliwość zwiedzania zakładów produkcyjnych a także o wspólną Galę podsumowującą 10-lecie Wittmann-Battenfeld. Uroczysta Gala odbędzie się w Wiedniu w dniu 13 czerwca 2018.

Czas biegnie nieubłaganie i po niedawno obchodzonych uroczystościach związanych z 40-leciem Wittmann, firma ma ponowną okazję do świetowania, tym razem 10-lecia marki Wittman-Battenfeld, gdyż to właśnie 1 kwietnia 2008 Wittmann stał się właścicielem Battenfeld Kunststoffmaschinen GmbH.

Dlaczego więc 10-lecie w czerwcu a nie w kwietniu? Organizatorzy bardzo chcieli aby ta uroczystość wypadła dokładnie w 10-lecie przejęcia firmy Battenfeld przez Wittmann. Jednak rok 2017 to duże inwestycje koncernu Wittmann-Battenfeld zmierzające do zwiększenia mocy produkcyjnej swojego zakładu. Prace budowlane uniemożliwiły zorganizowanie rocznicy w kwietniu 2018, stąd decyzja o przesunięciu uroczystości na czerwiec 2018. Inwestycja w zakładzie Battenfeld to jednak tylko część tego co wydarzyło się w firmie od czasu połączenia Wittmann i Battenfeld.

Przypomnijmy zatem pokrótce: w roku 2008 Wittmann przejął firmę Battenfeld w Kottingbrunn (Dolna Austria). Połączenie to doprowadziło do uzupełnienia palety urządzeń peryferyjnych Wittmann o wtryskarki Battenfeld. Powstała w wyniku połączenia firma mogła od tej pory oferować przetwórcom tworzyw pełną ofertę wyposażenia. W 2009 otwarto nowy zakład w niemieckim Meinerzhagen, a w 2014 zbudowano nową halę w Kottingbrunn, pozwalającą na produkcję wtryskarek o siłach zamykania do 2000t.

Rok 2015 to przejęcie przez Grupę Wittmann jednostki Battenfeld Polska oraz otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w austriackim Wolkersdorf (Austria), budującego suszarki, dozowniki i systemy centralnego podawania surowców. Rok później ma miejsce rozbudowa zakładu na Węgrzech i uruchomienie nowych linii dla produkcji robotów oraz linii automatycznego spawania dla ram wtryskarek. Rok 2017 to z kolei rozbudowa zakładu produkcji wtryskarek w Kottingbrunn.

Organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają na uroczystości rocznicowe. Osoby zainteresowane otrzymaniem szczegółowych informacji proszone są o kontakt mailowy: info@wittmann-group.pl

Obecnie asortyment produktów oferowanych przez Grupę Wittmann obejmuje roboty i systemy automatyzacji produkcji, systemy podawania surowców, suszarki, młynki, dozowniki objętościowe i grawimetryczne. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania począwszy od pojedynczych komórek produkcyjnych aż po pełne złożone instalacje produkcyjne. Połączenie pod patronatem grupy Wittmann obszarów związanych z konstrukcją wtryskarek, budową urządzeń peryferyjnych i technologiami przetwórstwa doprowadziło do stworzenia oferty optymalnie dostosowanej do potrzeb współczesnego rynku.

Źródło: Wittmann-Battenfeld Polska


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna


Reportaże

Forum

Oskaeg

Problem z plastyfikacją PS 2019-06-23

Oskaeg

Zapady na płaskiej powierzchni, prosty detal. 2019-06-22

Mp270978

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-06-02

Mirek86

Opłacalność przewijania folii stretch 2019-05-31

Iebm

Porządkowanie przewodów do medium chłodzącego 2019-05-23