30 lat BASF w Polsce: "Sztuka Innowacji"

Społeczna odpowiedzialność biznesu

BASF Polska to nie tylko działalność produkcyjna i handlowa. Od wielu lat firma prowadzi różne inicjatywy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

W 2011 r. BASF Polska został partnerem laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik, gdzie do dziś dzieci i młodzież mogą odkrywać tajniki chemii. Na uczelniach działa na zasadzie zajęć specjalistycznych i programów dla studentów. Współpracuje z Politechniką Warszawską, gdzie stworzono specjalny przedmiot Zarządzanie Biznesem Technologicznym. Firma współpracuje także z Politechniką Wrocławską i Politechniką Śląską, a także z uczelniami rolniczymi.

Za tegoroczny duży sukces można uznać także konkurs "Drive Innovation - Przyszłość Transportu", zorganizowany z myślą o studentach kierunków i uczelni technicznych. Projekty, które zostały zgłoszone do konkursu spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony jury.

BASF Polska wspiera także społeczności lokalne w miejscach działania swojego biznesu. Począwszy od pomocy finansowej czy produktowej, np. w pandemii COVID-19, kończąc na działalności charytatywnej, np. przy wsparciu osób z Ukrainy po wybuchu wojny w tym kraju.

W październiku 2022 ukazała się również trzecia odsłona kampanii "Chemia jest Kobietą", która ma być zachętą dla wszystkich kobiet, zarówno tych młodszych, które dopiero wchodzą na ścieżkę swojej zawodowej karier, jak i tych starszych, z dużym doświadczeniem, by podejmować odważne decyzje zawodowe. W tej edycji organizatorki zdecydowały się zaprezentować wizerunki klientek BASF Polska, które na co dzień pracują w męskich zespołach.

Z okazji 30 lat BASF Polska, na zlecenie firmy zostały przygotowane także wyjątkowe obrazy. Marta Zawadzka, artystka, inspirowana innowacjami BASF przygotowała 8 wyjątkowych dzieł w neonowych, energetyzujących barwach. 6 z nich nawiązuje do produktów firmy, jeden obraz został przygotowany w tematyce 30-lecia, a ostatni z nich nawiązuje do kampanii społecznej BASF Polska: "Chemia jest kobietą". Część obrazów zostanie wylicytowana na charytatywnej aukcji 24 listopada, z której środki zostaną przekazane na fundacje charytatywne.


wystawa-obrazow-sztuka-innowacji1
Fot.: BASF
brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska
RSX
RSX
*.225.206.99

Wysłany: 2022-11-28 10:56:36

1/ Sila wyzsza powolywana conajmniej 6 razy w ciagu ostatnich 4 lat przy czym kazdorazowo ceny +10% jako uzasadnienie 2/ Podwyzki cen wysoko ponad podwyzkami skladowych gazu, energi i ropy 3/ Niska/zerowa elastycznosc 4/ Jeden z rynkowych monopolistow Bajki sprzedawane w ladnym marketingowych opakowaniu i pieknych slajdach a rzeczywisci drogi monopolista gdzie inni monopolisci oferuja ceny -15% taniej stad wyleczylem sie z ich stosowania. Zle doswiadczenia.