30 lat firmy Arburg w Polsce

30 lat firmy Arburg w Polsce

15 września 2022 roku polski oddział firmy Arburg w Polsce świętował okrągły jubileusz 30-lecia istnienia. Konrad Szymczak, dyrektor zarządzający Arburg Polska, powitał około 80 gości. Uroczystość utrzymana w stylu "Oktoberfest" była spojrzeniem na 30 udanych lat, z przemówieniami i zabawnymi pokazami zdjęć w centrum uwagi.

- Dzisiaj mamy przyjemność świętować 30-lecie Arburg Polska wraz z naszymi klientami, partnerami i pracownikami - powiedział Konrad Szymczak. W imieniu centrali Arburga w Niemczech gratulacje z okazji jubileuszu złożyła Silvia Bednar. Wśród gości honorowych znaleźli się dr Sławomir Śniady, który przez 25 lat był dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału  Arburga oraz Marek Zembrzuski, który przez 29 lat pełnił funkcję prokurenta. W swoim wystąpieniu dr Sławomir Śniady podziękował współpracownikom za wieloletnią kooperację. Marek Zembrzuski, wraz z Konradem Szymczakiem, zaprezentował zaproszonym gościom pełną sukcesów historię Arburg Polska.

W trakcie jubileuszowej uroczystości nie zabrakło również prezentacji najnowocześniejszych technologii Arburga: elektryczna wtryskarka Allrounder 570 A z systemem sterowania Gestica produkowała na żywo szczotki z polipropylenu. Jeśli zaś chodzi o wspomnienia, to szczególną atrakcją obchodów była prezentacja zdjęć dokumentujących rozwój i osiągnięcia oddziału na przestrzeni minionych dekad.

arb0018366
30 lat Arburg Polska: Dyrektor Oddziału, Konrad Szymczak (z lewej) oraz Marek Zembrzuski wspominają wyjątkowe chwile

Sukces rynkowy Arburg Polska

30 lat temu nazwa Arburg i Allroundery nie były w Polsce zbyt dobrze znane. Na początku swojej obecności na lokalnym rynku firma sprzedawała maszyny używane, ale bardzo szybko zaczęła zaopatrywać polskich odbiorców również w nowe urządzenia. Filia rozwijała się bardzo dobrze, a Arburg sukcesywnie zdobywał coraz większy udział w rynku.

Ważnym krokiem milowym dla polskiego oddziału była budowa Arburg Technology Centers (ATC) w Warszawie, które służy firmie od 2016 r. 800 m² powierzchni użytkowej zapewnia wszelkie warunki do kompleksowej obsługi klientów na najwyższym poziomie. Paleta oferowanych usług do dziś sięga od specjalistycznej infolinii i doradztwa technicznego, poprzez magazyn części zamiennych i salon wystawowy, aż po szkolenia.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum