40 lat Abplanalp

40 lat Abplanalp
Abplanalp to jedna z największych firm w Europie Środkowej oferująca nowoczesne technologie światowych producentów w zakresie obróbki metali.

Abplanalp to ponad 40-letnia historia rozwijania idei szwajcarskiego przedsiębiorcy i biznesmena Hansa Abplanalp, który w końcu lat siedemdziesiątych, w Szwajcarii u podnóża Alp założył Abplanalp Engineering - firmę produkującą obrabiarki oraz dystrybuującą obrabiarki innych producentów.

Szwajcarska firma Abplanalp jako jedna z pierwszych weszła na polski rynek i za pośrednictwem PHZ Transpol rozpoczęła działalność. W 1984 roku powstał oddział Abplanalp Engineering w Polsce, który poszerzył ofertę firmy o części zamienne oraz usługi serwisowe.

Kolejne lata to czas transformacji w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej, które przyniosły rozwój sieci biur, kolejno w Mińsku, Kijowie, na Zaporożu i w Doniecku. Zapotrzebowanie na nowoczesne technologie w zakresie obróbki metali miało zdecydowany wpływ na utworzenie kolejnych oddziałów firmy Abplanalp Engineering w Moskwie, a później również na Uralu w Jakaterinburgu, na Syberii w Nowosybirsku i na południu Rosji w Togliatti.

Przełomowym okazał się rok 1992, kiedy to szwajcarski oddział Abplanalp Engineering działający w Polsce został przekształcony w niezależną polską Firmę Abplanalp, która w całości przejęła działalność swojego poprzednika.

Dynamiczny rozwój firmy w kolejnych latach to obsługa rynków w Środkowej Azji za pośrednictwem oddziału w Uzbekistanie oraz obecność na rynkach nadbałtyckich i kolejne inwestycje, których efektem było utworzenie Abplanalp Estonia i Abplanalp Wilno.

W Polsce firma sukcesywnie się rozwija, rozszerzając swój zakres działania poprzez otwarcie w 2013 r. centrum technicznego Haas Factory Outlet w Rzeszowie czy utworzenie rok później Centrów Demonstracyjno-Sprzedażowych w Zabrzu, Solcu Kujawskim i Stargardzie (2014). W roku ubiegłym utworzono Centrum Demonstracyjno-Sprzedażowe w Legnicy, a w bieżącym powstały Centra Demonstracyjno-Sprzedażowe w Gdańsku i Bydgoszczy.

Warto przy tym nadmienić, iż projekty związane z edukacją zawodową młodzieży należą do ważnej sfery działalności firmy Ablanalp. Ich głównym celem jest stałe podnoszenie poziomu nauczania poprzez dostęp do najnowocześniejszych światowych rozwiązań technologicznych i technicznych. Aktualnie, dostarczone przez firmę urządzenia i wyposażenie można spotkać w ponad 80 placówkach dydaktyczno-naukowych w Polsce.

Działania Ablanalp w tym obszarze spotkały się z dużym zainteresowaniem również za granicą. I tak, np. w latach 2005-2007 firma zrealizowała w Uzbekistanie projekt polegający na wyposażeniu 98 szkół zawodowych w najnowsze urządzenia i linie technologiczne dla przetwórstwa rolno-spożywczego.

Z okazji 40-tych urodzin firma przygotowała pulę 40 obrabiarek Haas w cenie o 30% niższej od ceny fabrycznej. Taki typ obchodów rocznicy zwyczajowo spotyka się z ciepłym przyjęciem wśród klientów. Nie minął zatem jeszcze miesiąc a firma właśnie powiadomiła o sprzedaniu ponad 50% obrabiarek z dostępnej puli. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty leasingowej.

baner Ablanalp


JL
Źródło: Ablanalp


brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie,

Polska