A. Schulman przenosi centrum usług do Polski

A. Schulman przenosi centrum usług do Polski
Koncern A. Schulman poinformował o planach przeniesienia do Poznania centrum usług wspólnych dla obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), które dotychczas było zlokalizowane w belgijskiej miejscowości Londerzeel. Operacja ma zostać przeprowadzona do końca maja 2016 roku, a jej koszt wyniesie 7 mln euro w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Oszczędności wynikające z przeniesienia centrum do Polski mają wynieść ok. 5 mln euro rocznie począwszy od roku 2017.

- Decyzja o przeniesieniu naszego centrum usług wspólnych wynika z wdrażanej inicjatywy kontrolowania kosztów i strategii zarządzania firmą poprzez lepszą analizę trendów rynkowych i warunków makroekonomicznych - powiedział Heinrich Lingnau, dyrektor generalny firmy w regionie EMEA. - Decyzja o restrukturyzacji została podjęta po wielu miesiącach konsultacji i wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich możliwości. Wprowadzana zmiana pozwoli nam rozszerzyć ofertę usług kierowanych do naszych klientów oraz poprawić strukturę kosztów.

Jak dodaje Isabel Casimiro, dyrektor ds. finansów firmy w regionie EMEA, spółka A. Schulman w Polsce jest mocno obecna, a jej pozycja stale się umacnia. Według Casimiro przeniesienie centrum usług wspólnych do Polski przyczyni się pozytywnie zarówno do rozwoju regionu, jak i firmy.

A. Schulman jest znanym producentem i dystrybutorem tworzyw sztucznych. W Polsce spółka posiada zakład produkcyjny na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.