Alternatywa dla ABS na rynku opakowań luksusowych

Alternatywa dla ABS na rynku…

Avient Corporation, wiodący dostawca specjalistycznych i zrównoważonych rozwiązań materiałowych i usług, ogłosił dziś wprowadzenie nowych materiałów Gravi-Tech Density Modified Formulation o niskiej kurczliwości, oferując klientom z branży opakowań luksusowych alternatywę dla materiałów na bazie akrylonitrylo-butadieno-styrenu (ABS).

Wielu producentów oryginalnego sprzętu i firm zajmujących się formowaniem wtryskowym tworzyw sztucznych w branży opakowań priorytetowo traktuje zastąpienie ABS. Wpływ na tę decyzję mają przede wszystkim niedawne wymogi regulacyjne, takie jak kalifornijska Propozycja 65, która obejmuje monomery akrylonitrylu, butadienu i styrenu, oraz niedawne francuskie prawo zakazujące stosowania materiałów styrenowych w opakowaniach. Podczas gdy polipropylen (PP) jest powszechnie akceptowany w przemyśle opakowaniowym, ma on wyższe współczynniki kurczliwości niż ABS, co czyni go trudnym do wykorzystania jako bezpośredni zamiennik istniejących form.

gettyimages-959786704

Aby umożliwić klientom korzystanie z istniejących form ABS, Avient opracował nowe materiały na bazie PP o kurczliwości porównywalnej do tradycyjnie stosowanych materiałów ABS. Seria Gravi-Tech Density Modified Formulations 5200 MS oferuje klientom doskonałą alternatywę dla ABS na rynku opakowań luksusowych, umożliwiając im wykorzystanie istniejących form ABS. Nowe gatunki nadają się również do galwanizacji, która zapewnia wygląd i dotyk metalu, co czyni je odpowiednim wyborem do butelkowanych alkoholi oraz zakrętek i zamknięć kosmetycznych.

- Dynamika rynku i przepisy stale ewoluują, a w Avient jesteśmy zaangażowani w ciągłe opracowywanie nowych rozwiązań, które pomagają naszym klientom sprostać wszelkim wyzwaniom, przed którymi mogą stanąć - powiedział Matt Mitchell, dyrektor ds. globalnego marketingu, Specialty Engineered Materials w Avient. - Te nowe rozwiązania zostały zmodyfikowane pod kątem niskiego, izotropowego skurczu i galwanizacji, zapewniając opłacalną i porównywalną alternatywę dla ABS do stosowania w luksusowych opakowaniach.

Nowe odmiany Gravi-Tech 5200 MS są produkowane w Europie i dostępne na całym świecie. Aby zaspokoić potrzeby klientów, ich produkcja może zostać przeniesiona do innych zakładów Avient w Ameryce Północnej i Azji.

Reportaże

Forum