Arburg na targach Plastpol 2017

Arburg na targach Plastpol…
Głównym tematem ekspozycji firmy Arburg podczas targów Plastpol 2017 będzie efektywna kosztowo, zautomatyzowana produkcja detali wysokiej jakości. Na stoisku E25 w hali E niemiecki producent wtryskarek zaprezentuje dwie maszyny Allrounder z rodziny w pełni elektrycznych wtryskarek Golden Electric. Za przenoszenie detali odpowiedzialny będzie system robotów Integralpicker i Multilift Select. Możliwości techniczne systemów automatyzacji firmy będą ponadto zaprezentowane w specjalnej strefie "Roboty w akcji".

- W tym roku obchodzimy srebrny jubileusz 25 lat obecności w Polsce. Jesteśmy dumni z faktu, że od ćwierćwiecza służymy polskim klientom naszą fachową obsługą - mówi dr Sławomir Śniady, dyrektor zarządzający Arburg Polska Sp. z o.o. - Podczas tegorocznego Plastpolu zaprezentujemy dwie maszyny Allrounder z serii Golden Electric, które zostały zaprojektowane z myślą o efektywnej kosztowo produkcji zaawansowanych technicznie detali. Na tych dwóch stanowiskach, jak również w strefie "Roboty w akcji", prezentować będziemy także nasze rozwiązania w dziedzinie automatyzacji produkcji.

Dzięki konsekwentnej standaryzacji, która obejmuje między innymi stałe proporcje rozstawu między kolumnami, siły zamykania i rozmiaru jednostki wtryskowej, maszyny z serii Golden Electric zapewniają korzystną relację między ceną a jakością. Wtryskarki Allrounder z serii Golden Electric dostępne są w czterech wielkościach o sile zamykania od 600 do 2000 kN. Podwójny pięciopunktowy system zamykania zapewnia wysoką jakość oraz krótkie czasy cyklów. Bezluzowe napędy śrub pociągowych odznaczają się wysoką precyzją pracy, zaś regulacja położeniowa ślimaka przekłada się na znakomitą jakość wyprasek. Nowa seria maszyn elektrycznych odznacza się wysoką efektywnością napędów serwo, z adaptacją mocy oraz odzyskiem energii w czasie hamowania, co pozwala na oszczędność nawet 55 proc. energii w porównaniu do standardowych maszyn hydraulicznych.

Podczas tegorocznego Plastpolu Arburg zademonstruje zastosowanie maszyn z serii Golden Electric w efektywnej kosztowo produkcji detali technicznych wysokiej jakości. Wtryskarka Allrounder 520 E Golden Electric o sile zamykania 1500 kN oraz rozmiarze jednostki wtryskowej 400 produkować będzie polipropylenowe tuleje do systemów nawadniających o wadze 1,3 g, używając 12-gniazdowej formy gorącokanałowej przy czasie cyklu ok. 12 s. Wypraski odbierane będą przez urządzenie Integralpicker V. Druga maszyna to Allrounder 570 E Golden Electric o sile zamykania 200 kN i rozmiarze jednostki wtryskowej 800. W czasie cyklu wynoszącym 45 s będzie ona wytwarzać uchwyty do telefonów wykonane z PC/ABS o wadze 22 g. Gotowe detale odbierać będzie system Multilift Select.

Arburg


W strefie prezentacyjnej "Roboty w akcji" Arburg zademonstruje nie tylko szeroką gamę robotów, lecz także swoją filozofię standaryzowanego systemu kontroli. Wszystkie urządzania programowane są przy użyciu konsoli Selogica. Podczas targów roboty Integralpicker V, Multilift Select oraz robot 6-osiowy będą prowadziły wokół przeszkód modele pojazdów rolniczych. Każdy z tych robotów posiada nieco inną charakterystykę - podczas gdy Integralpicker szczególnie nadaje się do szybkich ruchów typu pick&place, linearny robot Multilift V zapewnia dynamiczny ruch na długich dystansach, zaś robot 6-osiowy sprawdza się szczególnie w ruchach w przestrzeni trójwymiarowej. Te trzy jednostki komunikują się przy tym ze sobą za pośrednictwem interfejsu urządzeń peryferyjnych.

Czytaj więcej: Wtryskarki 530

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233