Arburg rozbudowuje zakłady w Czechach

Arburg rozbudowuje zakłady w Czechach
14 lipca 2014 r. odbyła się oficjalna inauguracja prac budowlanych w czeskim oddziale producenta wtryskarek. Arburg Technology Center (ATC) w Brnie zostanie powiększone o niemal 600 m2 i osiągnie powierzchnię ponad 1600 m2. Dodatkowa powierzchnia jest niezbędna przede wszystkim ze względu na stale rosnący popyt na linie produkcyjne dostosowane do potrzeb klienta.

- Od kilku lat odnotowujemy duży popyt zarówno w zakresie automatyzacji, jak i linii produkcyjnych realizowanych pod klucz - powiedział Jaroslav Novak, dyrektor Arburg spol. s. r. o. - Popyt zwiększa się o 10–15 proc. rocznie. Bardzo wcześnie zauważyliśmy tę tendencję, więc zwiększyliśmy wydajność i rozszerzyliśmy kompetencje naszego zespołu. Od 2005 r. aktywnie działamy w zakresie automatyzacji produkcji w Czechach i Republice Słowackiej; jako generalny wykonawca realizujemy instalacje produkcyjne pod klucz we współpracy z lokalnymi producentami urządzeń peryferyjnych. Trzech spośród 28 pracowników zajmuje się wyłącznie rozwojem rozwiązań w zakresie automatyzacji produkcji i specjalnych linii produkcyjnych.

Zgodnie z planem, nowe powierzchnie powinny być oddane do użytku na początku 2015 r.

- Dzięki zwiększeniu powierzchni będziemy mieli wystarczająco dużo miejsca na montaż, testowanie oraz optymalizację trzech zautomatyzowanych linii produkcyjnych - mówi Novak. - Dzięki temu w przyszłości skróci się czas dostaw. Możliwość pokazywania przykładów zastosowań pozwoli nam zaprezentować naszym klientom aktualny stan automatyki przemysłowej i nasze kompetencje w tym zakresie.

Czytaj więcej: Inwestycje 717 Wtryskarki 450