Aseptyczne butelki PET pomagają zrealizować misję Aurora Organic Dairy

Aseptyczne butelki PET pomagają…

Aurora Organic Dairy zainstalowała Aseptic Combi PredisTM firmy Sidel w swojej drugiej mleczarni - inwestycji typu greenfield w Columbii w stanie Missouri. To rozwiązanie dla butelkowania, zatwierdzone przez FDA i stanowiące część kompletnej linii, w której zastosowano również technologię Tetra Pak Processing Systems, pomogło kluczowemu graczowi na amerykańskim rynku mleczarstwa ekologicznego rozwinąć swoją ofertę mleka ekologicznego w ultra-pasteryzowanych kartonach i galonowych butlach HDPE o opakowania PET. Decyzja ta oznacza początek nowej podróży Aurory: butelkowania mleka UHT w butelki PET, co pozwoli jej oferować atrakcyjne i wysokiej jakości opakowania, docierające do konsumentów nowymi kanałami.

Aurora, założona w 1976 roku i posiadająca swoją siedzibę w Kolorado, jest pionierem w dziedzinie zrównoważonej i ekologicznej produkcji mleka. Firma przeszła długą drogę od przekształcenia swojej pierwszej farmy w Kolorado na potrzeby produkcji wyłącznie ekologicznej w 2003 r. i wybudowania własnego zakładu mleczarskiego bezpośrednio na farmie w Platteville w stanie Kolorado w 2004 r. Aurora Organic Dairy jest obecnie wiodącym producentem i przetwórcą ekologicznego mleka i masła dla amerykańskich sprzedawców detalicznych. Unikalnym elementem oferty sprzedaży firmy jest jej filozofia - począwszy od uprawy roślin aż po dystrybucję jej nagradzanych produktów mlecznych: zintegrowany pionowo łańcuch dostaw firmy oferuje niezrównaną identyfikowalność i przystępną cenę ekologicznych produktów mlecznych o doskonałej jakości. Ponieważ Aurora zawsze stara się współpracować z firmami patrzącymi w przyszłość, które podzielają te same wartości dotyczące innowacji, dla swojego nowego zakładu w Columbii w stanie Missouri wybrała Aseptic Combi Predis firmy Sidel. Rozwiązanie to pozwala na poszerzenie linii produktów o te oferowane w butelkach PET.

Zrywając z tradycją - w celu utrzymania podstawowych wartości na konkurencyjnym rynku

Jako wiodący producent i przetwórca ekologicznych produktów mlecznych dla amerykańskich sprzedawców detalicznych, Aurora nadal stawia sobie wyzwania zgodne ze swoim celem tj. popularyzowaniem w Ameryce ekologicznego mleka, dzięki najwyższej jakości i świeżości, bardziej przystępnym cenom i lepszej dostępności dla konsumentów. Według Jasona Lee, dyrektora ds. Obsługi Klienta w Aurora Organic Dairy, kategoria napojów ulega szybkim przeobrażeniom, co utrudnia konkurowanie na rynku tradycyjnych płynnych produktów mlecznych (LDP - Liquid Dairy Products) bez dostosowywania się do zmian. - Widzimy możliwości rozwoju i zainteresowanie klientów aseptycznie butelkowanym mlekiem i produktami mlecznymi w butelkach PET. Obserwacje te otworzyły drzwi dla wyjątkowych marek własnych wyróżniających się na sklepowej półce - innych od marek krajowych i bardziej tradycyjnych opakowań płynnych produktów mlecznych. Nadal pracujemy nad realizacją naszej misji zapewnienia korzyści żywieniowych płynących z organicznych produktów mlecznych coraz większej liczbie osób, w coraz większej liczbie miejsc, zobowiązując się do etycznego podejścia we wszystkim co robimy. Właśnie dlatego nieustannie szukamy innowacji w celu osiągnięcia zróżnicowania produktów - tłumaczy. 

Po latach przetwarzania ultra-pasteryzowanego mleka w butlach galonowych i kartonach półgalonowych, w 2019 roku Aurora zaczęła butelkować ekologiczne mleko o przedłużonej trwałości i niskiej kwasowości w butelki PET, wybierając Aseptic Combi Predis firmy Sidel. Dla firmy Aurora oznacza to zwiększenie możliwości marketingowych przy jednoczesnym wykorzystaniu opłacalnego i elastycznego procesu produkcyjnego. Opakowania PET umożliwiają różnicowanie marek ze względu na praktycznie nieograniczoną swobodę projektowania, a jednocześnie zapewniają silną rozpoznawalność marki dla pełnej serii butelek - od dużych po mniejsze rozmiary. Te cechy są wysoko cenione przez firmę Aurora, która obecnie produkuje mleko ekologiczne butelkowane w opakowania PET o pojemności 8 uncji, 12 uncji, 16 uncji i 32 uncji, przypominających klasyczne szklane butelki na mleko dostarczane w przeszłości bezpośrednio do domów. 

Zatwierdzone przez FDA aseptyczne rozwiązanie dla opakowań PET w firmie Aurora

Firma Aurora wdrożyła rozwiązanie Aseptic Combi Predis firmy Sidel ze względu na rezultaty potwierdzone certyfikatami - oprócz opinii ponad 180 zadowolonych klientów na całym świecie, trzy lata temu zostało ono pierwszym na świecie zatwierdzonym przez FDA aseptycznym urządzeniem do napełniania butelek PET, stosującym sterylizację preform na sucho. W ten sposób, niezwykle wysokie normy firmy Aurora są ciągle zachowywane dzięki właściwościom barierowym oferowanym przez opakowania PET - umożliwiającym spełnienie najwyższych wymagań w zakresie bezpieczeństwa żywności - oraz w w pełni sterylnemu przetwarzaniu i pakowaniu, zapewnianemu przez linię. Reputacja firmy Sidel w dziedzinie opakowań aseptycznych (od ponad 40 lat dostarczającej rozwiązania PET i aseptyczne) również była kluczowym czynnikiem w decyzji zakupowej firmy Aurora, popartym ich doświadczeniem z pierwszej ręki - zdobytym w centrum ekspertyz dla napełniania firmy Sidel - oraz kilkoma wizytami u klientów w USA, jak również w Europie, celem obserwacji Combi Predis w akcji. 

sidel

Wielka zmiana - proste rozwiązanie

Rozwiązanie Aseptic Combi Predis firmy Sidel oferuje najprostszy i najszybszy na rynku system sterylizacji preform na sucho, charakteryzujący się najniższym całkowitym kosztem posiadania (TCO - Total Cost of Ownership) i zoptymalizowanym wpływem na środowisko. W procesie tym nie stosuje się wody, a użycie środków jest znacznie zmniejszone przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności, co wpływa na wyjątkową prostotę działania i bardzo elastyczną produkcję. Ten ostatni element był kluczowym czynnikiem sukcesu w tym projekcie, wziąwszy pod uwagę potrzebę firmy Aurora do produkowania wielu jednostek magazynowych i spełniania oczekiwań marek sklepowych.

Zespoły firm Sidel i Aurora przeprowadziły uruchomienie produkcji i komercyjne zatwierdzenie kompletnej linii dla aseptycznych opakowań PET, z powodzeniem napełniając butelki różnorodnych kształtów, obecnie dostępne na rynku.

- Nasz zespół ds. innowacji ściśle współpracuje z zespołem ds. opakowań firmy Sidel, aby szybko opracowywać nowe projekty butelek. Sidel był świetnym partnerem przez cały ten proces i jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłymi możliwościami, jakie ta linia daje nam oraz naszym klientom - podsumowuje Lee. 

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum