Azelis sprzedaje dział kompozytów

Azelis sprzedaje dział kompozytów…
Trwa wyprzedaż aktywów firmy Azelis. Wywołuje to konsekwencje także i dla polskiego rynku.

Mający swoją siedzibę w Belgii, dystrybutor wyspecjalizowanych materiałów chemicznych, poinformował właśnie o sprzedaży swojego oddziału kompozytowego. Nabywcą okazało się niemieckie przedsiębiorstwo Velox, działające w 21 państwach naszego kontynentu. Sumy transakcji obydwie strony nie ujawniły. Porozumienie powinno być istotne również dla dotychczasowych odbiorców produktów Azelisa w Polsce, gdyż zmieni się zaopatrujący je podmiot.

W przekazanym komunikacie Azelis napisał jedynie, że utrzymywanie segmentu kompozytowego byłoby dla niego rozwiązaniem krytycznym wobec planów dalszego rozwoju. Swoją dalsza aktywność firma widzi w działaniach w obszarze chemii przemysłowej, powłok, kauczuku, tworzyw sztucznych i nauk przyrodniczych.

To już kolejna wyprzedaż Azelisa w ostatnich miesiącach. Wcześniej grupa obecna na 32 światowych rynkach oraz mogąca pochwalić się ilością 30 tys. odbiorców swoich produktów, pozbyła się jednostki termoplastycznych polimerów. Odsprzedała ją spółce Gazechim Plastics.


Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7