BASF buduje fabrykę w Śremie

Koncern BASF, największa chemiczna firma świata, wybuduje w Polsce kolejną fabrykę. Zakład należący do działu chemii budowlanej spółki powstanie w Śremie w Wielkopolsce.

Inwestycja BASF planowana jest jeszcze na ten rok. Firma informuje bowiem, że w 2008 r. dział Chemii Budowlanej zainwestuje kilka milionów euro w budowę fabryki zapraw suchych w Śremie koło Poznania. W zakładzie będą produkowane zaprawy do spoinowania i kleje do płytek okładzinowych z ceramiki i kamienia naturalnego, a także kleje budowlane do energooszczędnych systemów ociepleniowych w budynkach oraz jastrychy i inne specjalne wyroby proszkowe. Roczna wydajność będzie wynosiła 45 tys. ton. W fabryce BASF w Śremie znajdzie zatrudnienie 40 pracowników.

BASF ma już jeden zakład produkcyjny w Polsce. Znajduje się on w Myślenicach koło Krakowa i produkowane są w nim dodatki do betonu.

- Branża budowlana w Polsce naprawdę się rozwija - mówi dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska. W 2006 r. BASF przejął, w ramach globalnej umowy również w Polsce, dział chemii budowlanej firmy Degussa. Teraz robimy kolejny krok, dzięki któremu będziemy mogli sprostać wysokim wymaganiom naszych obiorców. Zakład ten będzie dostarczał dostosowane do potrzeb klientów produkty chemiczne na rynek, którego potencjał wciąż rośnie.

Fabryka w Śremie będzie nowoczesnym, sterowanym komputerowo i wysoko zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym. BASF planuje także otwarcie na jego terenie centrum szkoleniowego. - Zapotrzebowanie na chemię budowlaną rośnie w Polsce systematycznie. Zależy nam na wysoko wykwalifikowanych pracownikach i know-how - dodaje Jens-Peter Hartmann, kierownik działu Construction Systems BASF w Poznaniu.

Portfolio BASF obejmuje produkty od ropy naftowej i gazu, poprzez chemikalia i środki uszlachetniające, aż po środki ochrony roślin i chemikalia o wysokim stopniu czystości. Koncern zatrudnia ponad 95 tys. pracowników, a w 2007 r. osiągnął obroty w wysokości prawie 58 mld euro.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska