BASF odkrywa materiały na nowo

Premiera: prototypy konkursowych foteli samochodowych "sit down. move."

Podczas targów K 2013 firma BASF po raz pierwszy zaprezentuje prototypy trzech najlepszych koncepcji, które zwyciężyły w międzynarodowym konkursie projektów foteli samochodowych "sit down. move." W marcu 2013 roku firma BASF ogłosiła, że w ramach badań koncepcyjnych stworzyła trzy pełnowymiarowe prototypy, które zostaną zaprezentowane podczas nadchodzących targów. Modele zostały wyprodukowane według projektów Song Wei Teo z Uniwersytetu w Coventry w Wielkiej Brytanii, Joonyoung Kim z Koledżu Nauk Kreatywnych w Detroit (USA) oraz Pantila Debhakam z agencji projektowej Shakes BKK w Bangkoku (Tajlandia). Charakteryzują się połączeniem kreatywności z umiejętnością wykorzystania materiałów BASF.

Element wyposażenia kuchni od firmy Blum

Nowa koncepcja Blum "Servo Drive" zostanie przedstawiona na przykładzie przezroczystego aneksu kuchennego. Wygodne, amortyzowane, a przy okazji - napędzane elektrycznie mechanizmy otwierania i zamykania szafek bądź szuflad wymagają zastosowania prowadnic szynowych o wyjątkowych właściwościach. Tu znalazły swoje zastosowanie tworzywa konstrukcyjne Ultraform (POM) i Ultramid (PA).

Nowe podejście do przetwarzania półproduktów kompozytowych dzięki Ultracom

Pokazując proces wytwarzania wieloelementowego futerału, firma BASF zademonstruje swoje kompetencje w dziedzinie materiałów i technologii wytwarzania, jakie oferuje nowy produkt i pakiet usług w zakresie produkcji kompozytowych elementów wzmocnionych włóknem Ultracom. W ramach prezentacji, przygotowane wcześniej zapraski termoplastycznego laminatu Ultralaminate najpierw zostaną poddane działaniu osocza w celu zapewnienia optymalnej przyczepności do miękkiego komponentu, a następnie robot firmy FTP umieści je w formach marki Glittenberg. W fazie głównej procesu, tworzywo Ultralaminate zostanie pokryte twardym składnikiem Ultramid (PA) oraz miękkim produktem Elastollan (TPU). Każda półotwarta forma wyprodukowana w ten sposób może zostać zmontowana, tworząc zamkniętą zabudowę. Dostawcą maszyn do formowania wtryskowego jest firma Arburg, a barwniki tworzyw sztucznych są oparte na pigmentach BASF. W ramach pakietu Ultracom, poza produktem Ultralaminate, firma BASF oferuje rozwiązanie Ultratape z odpowiednimi materiałami do formowania bazującymi na tworzywie Ultramid COM i powiązaną platformą zawierającą bazę wiedzy know-how z zakresu projektowania, wytwarzania i testowania.

Czytaj więcej: Innowacje 301 Targi 791

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska