BGS uruchomi w Bruchsal nowe urządzenie gamma

BGS uruchomi w Bruchsal nowe urządzenie gamma
Spółka BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG z siedzibą w położonym nieopodal Kolonii mieście Wiehl zainwestowała ok. 14 mln euro w budowę nowego urządzenia do napromieniowania promieniami gamma. Nowe urządzenie powstaje w zakładzie firmy BGS w Bruchsal, niedaleko Karlsruhe, a jego wydajność będzie wynosiła szacunkowo 80 tys. palet rocznie.

- Cieszymy się na czas, gdy będziemy w stanie zaspokoić pilnie potrzebne zapotrzebowanie na usługi sterylizacji na intensywnie rozwijającym się rynku w zakresie produktów medycznych oraz Life-Science - powiedział dr Andreas Ostrowicki, dyrektor wykonawczy firmy. - Jako partner innowacyjnych firm działających w dziedzinach Life-Science, poprzez takie typu poszerzenie naszej działalności, realizujemy część naszej strategii, by świadczyć wysokiej jakości usługi ukierunkowane w przyszłość.

Uruchomienie nowego urządzenia gamma planowo ma odbyć się w pierwszym kwartale 2017 roku, pozytywna decyzja dotycząca zagospodarowania przestrzennego w ramach tego projektu już zapadła.

- Zdecydowaliśmy się na miasto Bruchsal ze względu na specjalne znaczenie przemysłu medycznego w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia oraz ze względu na doskonałe połączenie logistyczne, które umożliwia dobrą dostępność dla terenów południowo-zachodnich Niemiec, jak również Szwajcarii i Francji - mówi Ostrowicki.

Spółka BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG obsługuje w Niemczech w trzech zakładach - w Saal, Bruchsal i Wiehl - jedno urządzenie gamma oraz osiem akceleratorów elektronów. Firma działa od 1981 roku i jest pionierem w zastosowaniu przemysłowym promieniowania beta i gamma do celów sterylizacji produktów medycznych oraz sieciowania części z tworzyw sztucznych. Promieniowanie beta i gamma szybko, bezpiecznie i ekologicznie utylizują patogeny.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 731

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, sterylizacja promieniowaniem wyrobów medycznych
 

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, sterylizacja promieniowaniem wyrobów medycznych, zwiększanie odporności na zużycie wyrobów z tworzyw sztucznych

Niemcy