BOP wprowadza nowy gatunek polipropylenu

BOP wprowadza nowy gatunek polipropylenu
Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty nowy gatunek polipropylenu - Moplen HP561R, który przeznaczony jest do wytwarzania przędzy oraz włóknin płaskich metodą wytłaczania. Moplen HP561R, który dotychczas był produkowany w innych fabrykach Grupy LyondellBasell, od niedawna jest też wytwarzany w płockiej fabryce Spheripol Basell Orlen Polyolefins. Moplen HP561R zastąpi Moplen HP462R, który od wielu lat był produkowany w Płocku.

Ze względu na wykorzystany wysokowydajny katalizator Zieglera-Natty nowszej generacji, nowy gatunek polipropylenu odznacza się węższym rozkładem masy cząsteczkowej w porównaniu do podobnych gatunków PP, ale wytwarzanych przy użyciu tradycyjnych katalizatorów Zieglera-Natty. Dodatkowo Moplen HP561R charakteryzuje się wyższym stopniem krystaliczności i zawiera mniej związków oligomerycznych. Dzięki tym udoskonaleniom, proces wytwarzania przędzy lub włóknin w oparciu o nowy Moplen HP561R może teraz przebiegać w sposób bardziej stabilny i z większą szybkością, bez zbędnych przerw w produkcji.

Moplen HP561R może być stosowany do wytwarzania włókien ciągłych o dużej wytrzymałości (typu HTY) oraz włóknin płaskich typu spunbond, które mają szerokie zastosowanie w produkcji m.in. mebli, obuwia, artykułów sanitarno-medycznych, odzieży ochronnej, agrowłóknin (np. wspomagających wegetację roślin w rolnictwie i ogrodnictwie) oraz włóknin technicznych stosowanych w budownictwie, filtracji itp. Gatunek ten może być też stosowany do produkcji włókien ciętych, włókien ciągłych (typu BCF) czy tasiemek.

Moplen HP561R zawiera specjalny pakiet dodatków stabilizujących, które zabezpieczają produkt na etapie jego przetwórstwa przed niekorzystnymi reakcjami ubocznymi

Podstawowe właściwości homopolimeru PP Moplen HP561R:

Moplen HP561R


Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161