Basell Orlen Polyolefins posiada system SAP

BCC, firma konsultingowa, specjalizująca się w usługach związanych z rozwiązaniami SAP wdrożyła w Basell Orlen Polyolefins BOP kompleksowe rozwiązanie SAP obejmujące dwa obszary: produkcyjny i handlowy.

BOP jest dynamicznie rozwijającą się spółką joint venture, utworzoną przez koncern Basell oraz PKN ORLEN. Posiada w Płocku dwa zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu należące do jednych z najnowocześniejszych i największych w Europie.

Ze względu na intensywny rozwój i stałe poszerzanie sieci dystrybucji produktów firma przebudowała rozwiązania ERP, w ten sposób by odpowiadały one rosnącym potrzebom BOP w zakresie wsparcia zarządzania przez systemy informatyczne.

Projekt składał się z dwóch etapów. Pierwszy, zrealizowany w 2005 r. polegał na kompleksowym wdrożeniu SAP dla powstającej wtedy w pełni zależnej od BOP - Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. spółki handlowej.

W ramach drugiego etapu dotyczącego zagadnień produkcyjnych w BOP, system centralny SAP, z którego dotychczas korzystało wiele firm powiązanych z PKN ORLEN, został przystosowany do potrzeb BOP. Migracja była połączona z szerokim dostosowaniem rozwiązania dla wymagań BOP.

Partnerem wdrożeniowym w obu projektach była poznańska spółka konsultingowa BCC. Prowadzony przez BCC w spółce produkcyjnej BOP projekt został zakończony na początku bieżącego roku.

Obecnie BOP korzysta z kompleksowego rozwiązania informatycznego, obsługującego działalność obu spółek. System SAP wspiera następujące obszary zarządzania: rachunkowość finansowa (FI), księgowość majątku trwałego (FI-AA), zarządzanie środkami pieniężnymi (TR), kontroling (CO, CO-PA, ML), gospodarka materiałowa i zaopatrzenie (MM), sprzedaż i dystrybucja (SD), system projektowy (PS).