Bianor zacieśnia współpracę z Philipsem

Bianor zacieśnia współpracę z Philipsem
Współpraca z holenderskim koncernem Philips pozwolić ma firmie Bianor na poradzenie sobie w walce z kryzysem. Białostocka firma powołała właśnie specjalny zespół, który ma się zajmować w imieniu m.in. Philipsa badaniami nad nowymi produktami.

Plan Bianoru jest prosty. Firma chce wspierać swoich klientów, do których należy m.in. Philips, w ich pracach badawczych oraz prowadzić je samodzielnie przejmując poszczególne zadania choćby od wspomnianego Philipsa. Innymi słowy strategią na kryzys ma być tzw. co-development.

- To nasz pomysł na pozyskanie nowych zamówień w czasie gospodarczego ochłodzenia. Dlatego też utworzyliśmy zespół specjalistów, którzy skoncentrują się na tworzeniu produktów wzbogacających ofertę naszych odbiorców. Pracownicy Bianoru włączą się do prac zespołów badawczych swoich kontrahentów, przejmą projekty dotychczas przez nich prowadzone lub zaproponują pomysły od podstaw przez siebie opracowane. Wsparcie zespołu obejmuje nie tylko rozwiązania techniczne, ale także design, a nawet zmiany w technologii produkcji. Dzięki takiej współpracy udaje się nie tylko obniżyć koszty badań, ale także usprawnić proces produkcji i poprawić jego efektywność ekonomiczną - przekonuje Hans de Haas, Prezes Bianoru. - Nowe produkty są szansą na sukces również wtedy, gdy branża lub rynek przeżywa trudniejsze czasy. Konieczne jest jednak zaangażowanie odpowiednich środków i osób, które pozwolą wyróżnić się spośród konkurencji. Kosztami tych prac można się w odpowiedni sposób podzielić z dostawcami, dla których wprowadzane nowości będą oznaczały kolejne zamówienia - dodaje Hans de Haas.

Hala produkcyjna firmy Bianor

W skład zespołu wchodzi 20 inżynierów i technologów: specjalistów ds. tworzyw sztucznych, form wtryskowych, montażu, menadżerów projektów. Współpracując z Philipsem w zakresie rozdmuchu produktów grubościennych, opracowali zmiany konstrukcyjne, dzięki którym obniżony został koszt produktu i formy niezbędnej do jego wykonania. Sukcesem zakończyło się też wdrożenie technologii wykorzystującej, obok tworzyw sztucznych, granulatu wytwarzanego z kukurydzy. Inżynierowie Bianoru przeprowadzili wielokrotne próby i analizy, które pozwoliły na dobór optymalnej proporcji surowców. Z takiego „zielonego” tworzywa powstają m.in. obudowy odkurzaczy. W większości przypadków eksperci Bianoru uczestniczą w projektach już od wstępnych etapów.

Firma oferuje swoim kontrahentom także inne usługi, wykraczające poza standardową produkcję poszczególnych elementów. Nadzoruje m.in. proces produkcji form wtryskowych – od propozycji wyboru dostawcy, poprzez etap projektowania, aż po testy na poszczególnych etapach ich powstawania.

Bianor jest jednym z czołowych producentów na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Specjalizuje się w produkcji części z tworzyw sztucznych dla urządzeń AGD dla takich firm jak Bosch Siemens-Hausgeräte, Senseo, Philips. Produkuje także obudowy do wiertarek dla Makity oraz opakowania konsumenckie dla MeadWestvaco.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże