Borealis na Targach Plastpol

Borealis na Targach Plastpol
Borealis - wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie wyrobów z tworzyw sztucznych - będzie gościem zbliżających się Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „Plastpol”. - Planujemy zaprezentować na polskim rynku nasze innowacyjne i uniwersalne rozwiązania technologiczne - tłumaczy Iwona Garmulewicz, Sales Manager firmy, która pokaże tworzywa poliolefinowe stosowane w przemyśle motoryzacyjnym oraz w zakresie zaawansowanych opakowań.

Targi „Plastpol” odbędą się w Kielcach w tamtejszym Targowym Centrum Konferencyjnym. Rozpoczną się 29 maja i potrwają do 1 czerwca. Borealis - jeden z liderów innowacyjnych rozwiązań w zakresie wyrobów z tworzyw sztucznych pozwalających osiągnąć dodatkową wartość - przygotował z ich okazji bogatą ofertę.

Goście kieleckiego wydarzenia poznają zalety tworzyw poliolefinowych w szerokim przedziale zastosowań, szczególnie dla przemysłu motoryzacyjnego i zaawansowanych opakowań.

Warto w tym kontekście pamiętać, że polski rynek sztywnych i elastycznych opakowań z tworzyw sztucznych oferuje znaczące możliwości wynikające z rozwoju ekonomicznego i trendów konsumenckich. Wyrażają je m.in. rosnące zapotrzebowanie na atrakcyjne opakowania i nowe rozwiązania technologiczne.

Statystyka wskazuje, że nasz kraj może się pochwalić 11 – procentowym rocznym wzrostem zużycia tworzyw sztucznych. Ponadto w 2006 r. odnotowano ponad milionowe zapotrzebowanie na poliolefiny.

BorealisSzczególnie ważny dla polskich klientów jest fakt, że mogą oni korzystać z dostaw pochodzących z nowego zakładu produkującego polietylen Borstar®. Jego wydajność produkcyjna wynosi 350 tys. ton rocznie. Ponadto do dyspozycji odbiorców jest niedawno rozbudowany zakład produkujący polipropylen Borstar®. Fabryka działa w austriackim Schwechat, a jej wydajność produkcyjna sięga 300 tys. ton rocznie.

Targowe plany Borealis są ambitne. Firma zaprezentuje również rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego zwiększające zdolności produkcyjne przy jednoczesnej poprawie udarności, odporności na zarysowanie i estetyki poszczególnych, zewnętrznych i wewnętrznych komponentów. Dodatkowo zaproponuje kompletny pakiet rozwiązań w zakresie zaawansowanych opakowań.

Czytaj więcej: Innowacje 302 Poliolefiny 75