Borealis pokaże szereg nowości na targach Plastpol


Kolejny z produktów firmy Borealis, czyli BorPure RE906CF wyróżnia się właściwościami organoleptycznymi oraz czystością. Dodatkowo folie wykonane z tej klasy produktu wykazują bardzo niewielki efekt "skórki pomarańczowej", nawet przy wysokim tempie produkcji. Stworzona specjalnie do produkcji folii do zastosowań medycznych, opakowań do żywności, a także opakowań na płyty DVD, klasa produktów BorPure oparta jest na innowacyjnej technologii firmy Borealis, Borstar, która niesie za sobą znacząca zmianę w zakresie czystości i właściwości organoleptycznych, charakteryzując się ulepszonymi możliwościami zgrzewania, lepszymi właściwościami optycznymi oraz doskonałymi własnościami dotyczącymi przetwarzania.

- Nasza firma zaprezentuje w Kielcach także swój najnowszy produkt, BorPure RE450MO. Jest on przeznaczony do wytwarzania metodą formowania wtryskowego nakrętek do butelek na wodę, a także na napoje sportowe i energetyczne. Nakrętki takie zachowują naturalny smak napojów zawartych w butelkach, jednocześnie umożliwiając projektowanie dowolnych typów butelek, co nie było możliwe przy stosowanych poprzednio nakrętkach z polietylenu (PE) czy polipropylenu (PP) - dodają przedstawiciele firmy Borealis.

orealis podczas targów Plastpol wprowadza na rynek nowe rozwiązania w zakresie butelek, nakrętek i zamknięć oraz zastosowań dla folii

Ich zdaniem odporność, elastyczność, łatwe dostosowanie kolorystyczne wraz z doskonałymi właściwościami organoleptycznymi nowej klasy produktów, powinny pomóc firmom w wyróżnieniu produktów na rynku oraz stworzeniu atrakcyjnych, bezpiecznych opakowań.

Jeszcze jeden z gatunków polipropylenu pokazanego w Kielcach przez Borealis - RE450MO, to najnowszy produkt stworzony przy zastosowaniu opatentowanych technologii do zastosowań w specyficznych sektorach.


Ostatni z polipropylenów z portfolio Borealis, który będzie można poznać na Plastpolu to BD950MO. Jest to sztywny i odporny na uderzenia heterofazowy kopolimer polipropylenu do produkcji standardowych nakrętek. Został on zaprojektowany do nakrętek do pojemników na wodę i gazowane napoje bezalkoholowe. Wyprodukowano go przy zastosowaniu formowania wtryskowego lub formowania tłocznego. Produkt posiada niezwykłe właściwości mechaniczne oraz bardzo niskie właściwości bielenia przy naciąganiu.

- Z drugiej strony, w przypadku nakrętek wykonywanych na specjalne zamówienie, klasa homopolimerów HG385MO charakteryzuje się dobrymi właściwościami przepływu, doskonałymi cechami antystatycznymi, zoptymalizowanymi własnościami mechanicznymi, dobrym połyskiem oraz zmniejszonym odkształcaniem - tłumaczą fachowcy z firmy Borealis.

Borealis i Borouge są wiodącymi dostawcami innowacyjnych, rozwiązań w zakresie tworzyw sztucznych. W Kielcach firma będzie dostępna na stoisku E43.