Borealis rozstaje się z Resinexem i zostaje z Ashlandem

Borealis rozstaje się z Resinexem i zostaje z Ashlandem
Austriacki koncern Borealis ogłosił właśnie wypowiedzenie swojego kontaktu z firmą Resinex na dystrybucję za jej pośrednictwem swoich poliolefin przeznaczonych dla sektora motoryzacyjnego.

Z informacji Borealisa wynika, że zaprzestanie współpracy planowane jest na koniec tego roku. Tym samym w gronie dystrybutorów koncernu pozostanie tylko jeden podmiot, którym będzie Ashland.

- Ten krok jest absolutnie konieczny aby zredukować wszelkie zawiłości związane z faktem, że dwóch parterów było odpowiedzialnych za ten sam produkt – tłumaczy Harald Hammer, wiceprezes Borealisa. – Bardziej istotne jest to, że ta decyzja umożliwi nam zabezpieczyć najlepszy serwis i jakość usług dla naszych małych i średnich odbiorców i to pomimo obecnego kryzysu gospodarczego, który wpływa na spadek wolumenu sprzedaży prowadzonej przez kanały dystrybucyjne.

Szwajcarski Resinex to firma działająca na rynku od 1991 r. Ma swoje przedstawicielstwo także w Polsce, podobnie jak Ashland. Ta druga firma – za dwa miesiące już jedyny dystrybutor Borealisa – współpracuje z austriackim koncernem od 1996 r. Obsługuje ponad 3 tys. m.in. klientów w polipropylen i polietylen dostarczany przez Borealisa.

Fabryka koncernu Borealis


Czytaj więcej: Rynek 830 Ze świata 316