Boryszew chce kupić Theysohn

Boryszew chce kupić Theysohn… Firma Boryszew podpisała list intencyjny na zakup dwóch spółek z grupy Theysohn za 2,1 mln euro. Finalizacja transakcji ma nastąpić do 15 lipca.

- Zarząd Boryszew informuje, iż w dniu 29 czerwca 2011 r. podpisany został list intencyjny w sprawie zakupu udziałów w spółkach Theysohn Kunstoff GmbH i Theysohn Formenbau GmbH w Niemczech. Strony zobowiązały się do podjęcia działań w celu sfinalizowania umowy zakupu udziałów do 15 lipca 2011 r. Za kwotę 2,1 mln euro Boryszew zamierza przejąć udziały w obydwu przedsiębiorstwach, które są ważnym dostawcą elementów wyposażenia samochodów dla Volkswagen Group - czytamy w komunikacie.

Theysohn Formenbau to uznany producent form do produkcji w technologii wtrysku dla przemysłu samochodowego oraz przemysłu opakowań. Theysohn Kunstof to z kolei bezpośredni dostawca elementów z tworzyw sztucznych do podwozia, np. nadkola, osłony podwozia oraz wyposażenia samochodów, np. osłony słupków i inne elementy wnętrza do takich modeli z Grupy Volkswagen, jak: VW Passat, VW Golf, VW Tiguan, Audi Q7, Porsche Cayenne.

Obroty Theysohn Kunstoff w 2011 roku wyniosą około 60 mln euro, natomiast Kunstoff Formenbau ok. 12 mln euro. Akwizycja firm Theysohn to kolejny etap strategii Boryszew powiększania udziału rynkowego w segmencie produkcji części samochodowych oraz zwiększenie rangi Boryszew w relacjach ze światowymi koncernami samochodowymi.

Czytaj więcej:
Rynek 1095

Reportaże

Forum