Brenntag Polska dystrybutorem francuskiego koncernu

Od początku tego miesiąca firma Brenntag Polska jest wyłącznym dystrybutorem na nasz kraj produktów francuskiego koncernu Stearinerie Dubois.

Francuski Stearinerie Dubois, to firma z ponad stuletnią tradycją. Zajmuje się produkcją surowców chemicznych i dodatków funkcjonalnych przeznaczonych na potrzeby branży kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej.

Dzięki zawiązanej współpracy Brenntag rozszerzy gamę oferowanych przez siebie produktów o emolienty syntetyczne oraz pochodzenia roślinnego. Będzie dysponował również emulgatorami O/W i W/O oraz produktami typu "PEG-free".

Surowce te są stosowane w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów, w kosmetyce kolorowej i przeciwsłonecznej, jak również w produkcji perfum.

W tej chwili nowoczesne emulgatory Peg Free naturalnego pochodzenia do emulsji O/W umożliwiają działanie nawilżające, które powoduje wzrost elastyczności skóry,, a także pozwala na tworzenie receptur, ułatwiają dyspersje pudrów i filtrów UV, a także zwiększają możliwość zastosowania lipidów o różnej polarności.

Oferta firmy będzie również bogatsza jeśli chodzi o asortyment kierowany wprost do branży spożywczej. Poszerzy się on bowiem o liczne grupy produktów specjalistycznych. Najważniejsze z nich to środki antyadhezyjne do linii cukierniczych nadające się do wyrobu karmelków, wypieku ciastek i zastosowań piekarniczych, środki nabłyszczające i glazurujące do wyrobów cukierniczych oraz środki stosowane przy produkcji drażetek cukrowych i czekoladowych.

Na tym jednak nie koniec nowości. Dla klientów sektora farmaceutycznego Brenntag Polska przygotuje w ofercie takie produkty jak kwas stearynowy, stearynian glicerolu oraz EZ Coat, czyli środki do otoczkowania.

Brenntag Polska, to w tej chwili jeden z największych na polskim rynku dystrybutorów surowców chemicznych dla przemysłu. Posiada w ofercie surowce dla niemal wszystkich dziedzin produkcji przemysłowej oraz opakowań przemysłowych, kosmetycznych i farmaceutycznych.

Czytaj więcej: Umowy 120

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska