Brenntag finalizuje akwizycję spółki Dipol Chemical

Brenntag, lider światowego rynku dystrybucji surowców chemicznych, nabył firmę Dipol Chemical International, Inc., dystrybutora surowców chemicznych na Ukrainie, w Rosji i w krajach bałtyckich, aktywną także na rynkach Białorusi i Mołdawii.

Założona w roku 1994 spółka Dipol jest obecnie największym dystrybutorem tworzyw sztucznych i specjalistycznych surowców chemicznych w Rosji, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Dobrze zorganizowana sieć dystrybucji, złożna z biur i magazynów firmy w Kijowie, Petersburgu, Moskwie i Rydze zapewniła spółce w roku 1997 obroty rzędu 100 milionów USD. Firma Dipol świadczy usługi dystrybucyjne przedsiębiorstwom reprezentującym większość sektorów przemysłu i działa jako oficjalny dystrybutor takich producentó jak Dow, Ineos Nova, DuPont i DSM.

Helmut Struger, Prezes Zarządu Brenntag Central and Eastern Europe, mówi: "Jest to obszar o ogromnym potencjale i zależy nam na tym, żeby uczestniczyć w rozwoju tych wschodnich regionów Europy. Ta akwizycja umożliwiła nam wejście na rynek ukraiński i znacząco wzmocniła naszą pozycję na rynku rosyjskim. Ponadto, nawiązanie współpracy w regionie znacznie podniesie atrakcyjność Grupy Brenntag jako partnera dla producentów surowcó i klientów w takich obszarach rynku jak przemysł spożywczy, kosmetyczny, przemysł materiałów budowlanych, farb i lakierów, oraz przemysł ropy i gazu. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do tej akwizycji i z optyzmiem oceniamy perspektywy rozwoju działalności spółki Dipol."

Steve Holland, CEO Brenntag Europe, dodaje: "Partnerstwo i współpraca z firmą Dipol Chemical International pozwoliły firmie Brenntag wykonać kolejny ważny krok w procesie konsolidacji sieci dystrybucyjnej Europy Środkowej i Wschodniej. Kierownictwo i pracowników firmy Dipol serdecznie witamy w Grupie Brenntag."

Dzięki obrotom na poziomie 680 milionów euro (2007), Brenntag jest czołowym dystrybutorem surowców chemicznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Brenntag CEE (Central and Eastern Europe) to 1400 pracowników w 14 krajach. 50 placówek Grupy obsługuje ok. 32 000 klientów w regionie.

Globalne obroty Brenntag w roku 2007 wyniosły 6,7 miliardów euro. Światowa sieć dystrybucyjna Grupy Brenntag obejmuje przeszło 300 placówek, zatrudniających ponad 11000 pracowników w 55 krajach.

Czytaj więcej: Przejęcia 183 Inwestycje 714

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska