Brenntag przejął firmę East-Chem

Brenntag nabył udziały w kanadyjskim przedsiębiorstwie East-Chem Inc. Oznacza to umocnienie obecności firmy na rynku chemikaliów przemysłowych.

Brenntag, jako jeden z liderów w dystrybucji surowców chemicznych, wszedł w posiadanie 100 proc. udziałów firmy East-Chem Inc., która do tej pory była jego partnerem joint venture. W ten sposób Brenntag zaistnieje jeszcze mocniej na rynku chemikaliów przemysłowych Nowej Funlandii i Labradoru w Kanadzie, w dziedzinach takich jak przemysł spożywczy i napojowy, wydobycie ropy i gazu oraz technologia wody.

- Ta akwizycja umożliwia nam rozszerzenie naszej sieci dystrybucyjnej o potrzebną od dawna placówkę Brenntag w Nowej Funlandii, która usprawni naszą dystrybucję chemikaliów przemysłowych i zapewni lepszą obsługę rynku wydobycia ropy i gazu. Obecność w Prowincjach Atlantyckich umacnia naszą pozycję na rynkach commodities i specialties w całym kraju – ocenia Prezes Zarządu Brenntag Canada, Michael Stanley.

Czytaj więcej: Ze świata 317

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań
 

Aktualizacja

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska