Butelczarka zaprojektowana od nowa

Butelczarka zaprojektowana…

Określenie, że coś zostało zaprojektowane od nowa jest ostatnio często nadużywane. Jednakże w przypadku nowej serii butelczarek HS oferowanych przez firmę Ekochem nie są to próżne przechwałki. To nowe urządzenie rodem z podtoruńskiej firmy rzeczywiście odpowiada wymogom naszych czasów. 

Maszyna z nowej serii HS właśnie dotarła do jednego z naszych klientów. Zdjęcia z jej rozładunku prezentujemy poniżej.

img-20200508-wa0044-1

Hybryda

Hybrydowa konstrukcja bazuje na trzech rodzajach napędu: elektrycznym dla głowicy i igieł rozdmuchowych, hydromechanicznym dla układu zamykania, dodatkowo wspieranym przez serwopompę oraz pneumatycznym. Według producenta, efektywna kombinacja nowych opcji pozwala osiągnąć wyższy poziom wydajności oraz energooszczędności sięgającej 30 proc. 

Wydajność

Wydajność Butelczarki HSII 15L/1L -  to ponad 200 sztuk kanistrów na godzinę, każdy o wadze blisko 600 g (!). Tak wysoką efektywność osiągnięto dzięki zastosowaniu zamykania kolanowego płyt formy,  odpowiedniego stopu stali z jakich zostały wykonane formy oraz intensywnemu chłodzeniu "post cooling".

O wydajności procesu decydują takie czynniki jak materiał i sposób wykonania kanałów chłodzących w formie, liczba gniazd, właściwości polimeru, powierzchnia rękawa i grubość ścianki detalu oraz stopień skomplikowania.

img-20200508-wa0013


Obsługa

Maszyna wyposażona jest w inteligentne rozwiązania, które ułatwiają jej eksploatację, m.in. uproszczone sterowanie i lepszą powtarzalność. Sterownie i obsługa nie stawia odbiorcy żadnych ograniczeń. Zastosowanie ustandaryzowanego panelu sterowniczego austriackiej firmy B&R pozwala na intuicyjną obsługę maszyny przez każdego przetwórcę. 100-punktowa regulacja grubości ścianki daje dodatkowe możliwości panowania nad detalem.

Firma pracuje na podzespołach uznanych marek, stawiając na ich wysoką jakość. Główne układy elektryczne, hydrauliczne, pneumatyczne zbudowane są z podzespołów takich producentów jak Siemens, Fuji, Yuken, Festo czy Mitsubishi. 

img-20200508-wa0045-1

Cena

Niewykluczone, że to jedna z najważniejszych kwestii. Wszystko w standardzie! Przyzwyczajeni jesteśmy do ofert, w których kusi nas atrakcyjna "Cena od...". Szybko okazuje się jednak, że nie da się zamówić butelczarki w tej cenie. Co więcej, nawet gdyby się dało, to maszyna byłaby niemal niezdatna do produkcji. W przypadku najbardziej popularnego Modelu HSII 5L, jej cena w Polsce to równowartość ok. 120 000 USD netto. Biorąc pod uwagę zastosowane w niej bardzo zaawansowane rozwiązania i pełny pakiet wyposażenia we wszelkie opcje - pozytywnie zaskakuje.

Doświadczenie

Firma WW Ekochem już 20 lat istnieje na rynku. Każda butelczarka jest konfigurowana według indywidulanych potrzeb klienta i może posiadać głowicę kontynuacyjną lub akumulacyjną, jedno lub wielowarstwowe, pojedyncze lub podwójne stanowisko formowania, automatyczny test szczelności oraz wiele innych opcji dodatkowych. 

A co najważniejsze firma posiada własny serwis, który świadczy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne. Daje to niebagatelny komfort i poczucie bezpieczeństwa przyszłym użytkownikom.

11 metrów długości, kilkadziesiąt ton wagi, transport w 3 kontenerach - to właśnie nowa butelczarka HSII-15L, dostarczona przez WW Ekochem.


Absorber wilgoci, granulaty i regranulaty TPE, przemiały, wytłaczarki, butelczarki, ślimaki, urządzenia peryferyjne,

Polska, 87-123 Dobrzejewice, Akacjowa 1, Głogowo

Reportaże

Forum