Butelki Llantrisant w przełomowym projekcie recyklingowym


Oprócz intensywnej kampanii marketingowej w punktach sprzedaży informującej konsumentów o tej inicjatywie, konsumenci są zachęcani do uczestnictwa w procesie recyklingu. Firma Marks & Spencer umieściła w czterech swoich sklepach w centrum Londynu pojemniki do zbiórki zużytych opakowań, które są wysyłane do zakładów przetwórczych w celu recyklingu. Zakłady przetwórcze znajdują się obecnie w innych krajach europejskich, ale Closed Loop London planuje w dalszej przyszłości stworzyć fabrykę w Wielkiej Brytanii.

„Uważamy, że ten projekt przyczyni się do upowszechnienia recyklingu i poprawi stosunek klientów do opakowań plastikowych” – stwierdziła Helene Roberts, dyrektor ds. opakowań w Marks & Spencer. „RPC Llantrisant i inni dostawcy wnieśli bezcenny wkład w stworzenie wysokiej jakości opakowań, które zawierają duży procent materiału rPET”.

„Dostrzegliśmy możliwość przeprowadzenia szerokiej próby w sektorze detalicznym, która pozwoliłaby nam ocenić szanse wykorzystania rPET w opakowaniach do produktów detalicznych. Firma Marks & Spencer okazała się idealnym partnerem do tego projektu” - dodała Olivia Tait z Closed Loop London. „Pierwsze reakcje na naszą inicjatywę są bardzo pozytywne, co w praktyce przejawia się aktywnym udziałem londyńskich konsumentów korzystających z pojemników do zbiórki opakowań”.

RPC CONTAINERS Ltd
LLANTRISANT, Rhondda Cynon Taff
CF72 8SH, Wales
Tel: +44 (0) 1443 225520
Fax: +44 (0) 1443 228970
Email: info@rpc-llantrisant.co.uk
Www: www.rpc-llantrisant.co.uk