Ceplast dobrze oceniony

Ceplast dobrze oceniony
Targi Kielce na dobre podsumowały premierową edycję wystawy Ceplast, czyli węgierskiego odpowiednika Plastpolu.

W targach uczestniczyły przede wszystkim firmy z Europy Środkowo – Wschodniej w tym z Węgier, Czech, Słowacji, Polski, Austrii, Rumunii, Serbii, Słowenii i Chorwacji. Na liście wystawców znalazło się ponad 70 przedsiębiorstw z 10 krajów, w tym liderzy rynku jak np. węgierski TVK, polska firma P&F Wartacz czy Hungarian Investment and Trade Agency.

Zakres branżowy wystawy obejmował to, co charakterystyczne dla regionu pod względem przetwórstwa tworzyw sztucznych, dzięki czemu kielecka spółka ma nadzieję, że wystawa stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych dla tej gałęzi. W jednym miejscu spotkali się producenci surowców i maszyn, przetwórcy oraz odbiorcy gotowych produktów.

Miejsce wystawy zostało wybrane nieprzypadkowo. Europa Środkowo – Wschodnia to region z długi tradycjami przetwórczymi, gdzie działają setki firm związanych z tą branżą. Współorganizatorem targów CEPLAST jest także ECEBD (Eastern and Central European Business Development Ltd.).

Co o targach powiedzieli natomiast wystawcy?

- Ceplast - nieoczekiwany, nadspodziewany sukces. Zapotrzebowanie na oferowane maszyny zgłosili nam nie tylko Węgierscy klienci, ale i ci z sąsiednich krajów. Targi Kielce stanęły na wysokości zadania organizacyjnego. Za rok powtórka - przyznał Paweł Wartacz właściciel firmy P&F Wartacz.

Daniel Sochalik z firmy Consulting Network również wysoko ocenił wystawę - Z naszego punktu widzenia targi były bardzo interesujące. Ciekawe rozmowy prowadziliśmy z klientami z Węgier, Czech, Słowacji i Serbii. A takie kierunki właśnie nas interesowały. Czy targi były udane? To się okaże gdy dojdzie do transakcji. Na pewno jesteśmy zainteresowani udziałem w tej imprezie w przyszłym roku.

Targom Ceplast towarzyszyło II Środkowoeuropejskie Forum Przetwórców Tworzyw Sztucznych, którego tematem głównym było zwiększenie zysku firm przetwórstwa tworzyw sztucznych na rynku Europy Centralnej. Wśród zagadnień dwudniowego spotkania znalazły się m.in. ocena obecnej sytuacji w przemyśle tworzyw sztucznych i wizje przyszłości, rynek budowlany i konstrukcji, moda na tworzywa sztuczne, tworzywa sztuczne w rozwoju rolnictwa (Ukraina) oraz przede wszystkim szeroko pojęty rozwój sektora i najnowszych technologii.

Czytaj więcej: Targi 809

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska