Cold Jet wprowadza nowe urządzenie do czyszczenia suchym lodem

Cold Jet wprowadza nowe urządzenie…

Firma Cold Jet wprowadza na rynek nowe urządzenie PCS 60. Maszyna stanowi szczytowe osiągnięcie w technologii czyszczenia przemysłowego suchym lodem wytyczając nowe standardy dla tego typu urządzeń na najbliższe lata.

- Cold Jet jest dumny z wprowadzenia PCS 60 na rynek światowy - powiedział Gene Cooke III, CEO firmy Cold Jet. - Maszyna ta jest obecnie najbardziej wydajnym urządzeniem do czyszczenia suchym lodem, a nowe rozwiązania technologiczne, które zaimplementowaliśmy są po raz pierwszy wykorzystane w naszej branży. PCS 60 kontynuuje tradycję firmy Cold Jet, która wyznacza drogę i wytycza kierunek rozwoju branży - dodał Cooke.

Urządzenie PCS 60 posiada opatentowany System Kontroli Cząsteczek (Particle Control System-PCS). System ten precyzyjnie tnie suchy lód na cząsteczki o rozmiarze zdefiniowanym przez operatora - od 3mm do 0,3mm i każdy rozmiar pomiędzy. Zdaniem Cold Jet żadna maszyna na rynku nie jest w stanie zapewnić takiej precyzji. Użytkownik ma kompletną kontrolę nad urządzeniem dzięki czemu może znaleźć najbardziej efektywne ustawienia dla danej aplikacji.

PCS 60 jest nie tylko najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do czyszczenia suchym lodem na rynku, ale przy tym również najprostszym w obsłudze. Sterowanie z wykorzystaniem wyświetlacza HMI gwarantuje intuicyjną obsługę, umożliwiając operatorowi łatwy podgląd i kontrolę parametrów czyszczenia oraz ustawień maszyny. Urządzenie posiada programowalne i zabezpieczone hasłem receptury dla danej aplikacji. Cecha ta pozwala operatorowi ustawić i zapisać parametry czyszczenia, takie jak ciśnienie czyszczenia, wielkość i zakres podawania suchego lodu, co zwiększa wydajność i zapewnia właściwe ustawienia dla każdego rodzaju czyszczenia. A wszystko to odbywa się
za pomocą intuicyjnego pokrętła.

- Nasz zespół wykorzystując najnowsze technologie zaprojektował maszynę PCS 60 tak, aby była niezwykle wydajna w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji naszych klientów, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich całkowitego kosztu posiadania - powiedział Brian Allen, SVP & Global ECaSP Brand Manager w Cold Jet. Maszyna czyści skuteczniej i wymaga znacznie mniej suchego lodu i powietrza niż konkurencyjne urządzenia - dodał Allen.

cold-jet-pcs-60

Zoptymalizowany design obejmuje liniowy system pneumatyczny i zintegrowany system ciągłości strumienia, co minimalizuje straty ciśnienia i sublimację suchego lodu wewnątrz maszyny. Pozwala użytkownikowi zmaksymalizować wydajność dostarczanego do maszyny powietrza i zmniejszyć ilość strat suchego lodu.

W PCS 60 wdrożono rozwiązania Przemysłu 4.0. Urządzenie wyposażone jest w funkcję Internetu Rzeczy (IoT) poprzez platformę Cold Jet Connect. Zapewia on zdalny monitoring i diagnostykę, umożliwiając jednocześnie użytkownikom zbieranie i zarządzanie danymi oraz ich wykorzystanie w celu jeszcze lepszej  optymalizacji procesu czyszczenia. Maszyna może być również zautomatyzowana i zintegrowana poprzez opcjonalny pakiet akcesoriów, który umożliwia połączenie PCS 60 z jednostką produkującą suchy lód oraz robotem, zapewniając w pełni zautomatyzowany proces czyszczenia.

Przy projektowaniu PCS 60 zwrócono dużą uwagę na ergonomię. Z myślą o wygodzie użytkowania zmniejszono zarówno wagę, jak i rozmiar urządzenia. Odpowiedni dobór kół i systemu hamowania gwarantuje znakomitą mobilność i zwrotność oraz bezpieczeństwo użytkownika. Przemyślana konstrukcja oraz odpowiedni dobór najwyższej jakości materiałów zapewnia bardzo niski poziom hałasu.

- Zaprojektowaliśmy tą maszynę tak, aby była niezwykle innowacyjna, wysoce wydajna i najbardziej trwała - powiedzial Arvid Nielsen, Senior VP of Global Technology w Cold Jet. - Wprowadzając na rynek najnowszą, opatentowaną technologię Cold Jet, poprzez PCS 60, chcemy wynieść naszą branżę na wyżyny - dodał Nielsen.

Premiera urządzenia PCS 60 w Polsce odbędzie się podczas tegorocznych targów Plastpol w Kielcach.

Źródło: Cold Jet


Czytaj więcej:
Maszyny 550
Targi 1178

Cold Jet to światowy lider w technologii
 

Cold Jet to światowy lider w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne systemy czyszczenia, które znajdują zastosowanie w każdej branży

Polska

Reportaże

Forum