Dassault Systèmes przejmuje IQMS

Dassault Systèmes przejmuje…

Dassault Systèmes ogłosiło ostateczną umowę nabycia IQMS.com/company/" target="_blank">IQMS, wiodącego producenta oprogramowania ERP dla przemysłu, za kwotę 425 milionów USD. Dzięki przejęciu spółki z siedzibą w Kalifornii, Dassault Systèmes rozszerza swoją platformę 3D EXPERIENCE dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych, które chcą zaangażować się w cyfrową transformację swoich operacji. 

Oprogramowanie firmy IQMS – EnterpriseIQ dostępne w on-premise i WebIQ oferowane w modelu SaaS – dostarcza pełny zakres funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych w zakresie zarządzania ekosystemem biznesowym, integrując cyfrowo obsługę zamówień, planowanie, produkcję i procesy dostawy w czasie rzeczywistym. Poprzez integrację rozwiązań IQMS z platformą 3DEXPERIENCE w chmurze, Dassault Systèmes zapewni producentom przystępne cenowo rozwiązanie, które poprawi współpracę, wydajność produkcji i sprawność biznesową, które są niezbędne, aby sprostać wymaganiom klientów. Firmy te, z których wiele korzysta już z SOLIDWORKS, będą miały również elastyczność, by szybko zwiększyć skalę działania wraz z rozwojem firmy.

Jednocześnie firmy produkcyjne mogą wykorzystać nowe możliwości biznesowe i stworzyć wartość, oferując swoją wiedzę i usługi związane z produkcją dla dużej społeczności projektantów i inżynierów na 3DEXPERIENCE Marketplace Dassault Systèmes – największej wirtualnej fabryce świata.

- Nie możemy dłużej postrzegać branży jako zbioru czynników produkcji, ale jako proces tworzenia wartości. Ta wizja dotyczy nie tylko rewolucyjnych startupów czy firm o ugruntowanej pozycji, ale także setek tysięcy producentów, których części i komponenty są integralną częścią rozwoju nowych doświadczeń konsumenckich - powiedział Bernard Charlès, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i Prezes Dassault Systèmes. - IQMS kultywuje gruntowną znajomość branży i potrzeb firm produkcyjnych. Łączymy się z  IQMS, aby tworzyć nowe kategorie rozwiązań biznesowych, które rozszerzają naszą ofertę dla firm podobnych do tych, korzystających z SOLIDWORKS. Te firmy potwierdzają fenomen platformy i rozwijają się w dobie renesansu przemysłu.

Rynek ERP dla producentów jest szacowany na 5 miliardów dolarów, z roczną stopą wzrostu od 7 do 8 procent do roku 2023. Konwergencja zróżnicowanych technologii cyfrowych zmienia każdy aspekt działalności przemysłowej. 250 000 małych i średnich producentów na świecie musi przyjąć i zoptymalizować nowe sposoby wytwarzania i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez cyfrową transformację, aby wprowadzić innowacje i przyspieszyć ich rozwój na coraz bardziej konkurencyjnym, globalnym rynku.

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska
Marcin
Marcin
*.217.195.136

Wysłany: 2018-12-20 11:30:40

Informacja bardzo ciekawa, bo oznacza, że będzie można korzystać z zestawu połączonych ze sobą aplikacji od jednego i poważnego dostawcy: CAD (z CAM i CAE) + PDM +PLM + ERP. Jak dotąd nikt nie zaoferował niczego podobnego na rynku rozwiązań dostępnych cenowo...