Demag Plastics Group zaprasza na Forum Technologiczne 2006

Sukces przetwórcy tworzyw sztucznych zależy dziś w dużej mierze od efektywności kompletnych rozwiązań produkcyjnych, jak również od skutecznego szkolenia i serwisu. Dlatego też producent wtryskarek Demag Plastics Group organizuje „Forum Technologiczne 2006” pod hasłem „Sukces potrzebuje partnerów”.

Razem z firmami partnerskimi z branży tworzyw sztucznych, takimi jak producenci form wtryskowych, urządzeń peryferyjnych i automatyzacji procesu oraz dostawcami tworzyw, zaprezentuje Demag w dniach 3-5 maja w siedzibie firmy w Schwaig k. Norynbergi dziesięć eksponatów dla technicznych rozwiązań stosowanych w branżach opakowań, samochodowej, medycznej, elektrycznej oraz telekomunikacyjnej.

Celem Forum Technologicznego jest przedstawienie właściwego doboru oraz kombinacji wtryskarki, formy, tworzywa i komponentów peryferyjnych dla uzyskania optymalnego technicznie i ekonomicznie rozwiązania produkcyjnego. Ponadto firma Demag pragnie przedstawić kompletne portoflio począwszy od projektowania poprzez doradztwo techniczne, szkolenia, optymalizację procesu, aż po obsługę serwisową.

Eksponaty w centrum technicznym ukierunkowane na poszczególne branże adresowane są do najważniejszych rynków zbytu, jakimi są opakowania, przemysł samochodowy, medycyna, elektrotechnika oraz telekomunikacja.

Blok tematyczny „Opakowania” przedstawi wysokiej jakości dekorację powierzchni opakowań metodą IML (In-Mould-Labelling) na szybkobieżnej maszynie EL-EXIS S 150. Kolejna wtryskarka z serii EL-EXIS S i w pełni elektryczna maszyna serii IntElect z powiększonym prześwitem między kolumnami produkować będą zakrętki w formach 64- i 24- krotnych.

Blok tematyczny „Precyzja” obejmie typowe zastosowania dla dynamiczne rozwijającego się przemysłu elektrycznego, medycznego i telekomunikacyjnego, które wymagają nie tylko wysokiej precyzji i jakości powierzchni, ale również znakomitej stabilności procesu. Trzy modele w pełni elektrycznych maszyn IntElect, z których dwie przystosowane będą do pracy w warunkach czystych, pokażą produkcję precyzyjnych wtyczek w formie 2-krotnej, wytwarzanie kuwet dla analizy medycznej z automatyczną kontrolą jakości jak również produkcję wyświetlaczy do telefonów komórkowych w technologii IMD (In-mould-Decoration).

Czytaj więcej: Konferencje 197

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83