Demag Plastics Group zaprasza na Forum Technologiczne 2006


W bloku tematycznym „Motoryzacja” Demag zaprezentuje w sumie 5 w pełni zautomatyzowanych maszyn: nową standardową wtryskarkę z serii Systec, kolanową dużą wtryskarkę z serii System 1000, dwie maszyny Multi do wtrysku wielokomponentowego oraz jedną dwupłytową maszynę z najnowszej serii dużych maszyn Titan. Na wtryskarce System 1000 będzie można zobaczyć produkcję obudowy filtra powietrza, natomiast na jednej z maszyn do wtrysku w technologii wielokomponentowej produkowana będzie płytka wzorcowa z TPE z powierzchniami polerowanymi, trawionymi i erodowanymi. Maszynę Titan 1100 można będzie zobaczyć u klienta Demag’a, firmie Christian Karl Siebenwurst Modell und Formenbau GmbH & Co. KG w miejscowości Dietfurt (dojazd zorganizowany). W firmie tej zaprezentowana zostanie produkcja tablicy przyrządów z termoplastu wzmacnianego długim włóknem (LFT), który w połączeniu z funkcją wtrysku doprasowania zapewnia mniejsze uszkodzenie włókien.

Firmy partnerskie
Eksperci Demag Plastics Group wspierają swych klientów w trakcie całej realizacji projektu – od pomysłu wytwarzanego detalu aż po produkcję seryjną. Długoletnie doświadczenie pracowników firmy Demag i współpraca z kwalifikowanymi partnerami z branży gwarantuje ekonomiczne i optymalne rozwiązania. Dlatego podczas Dni Otwartych zaprezentują się również firmy partnerskie z branży narzędziowej, automatyzacji procesu, surowców i urządzeń peryferyjnych.

Program Dni Otwartych będzie rozszerzony o cykl prelekcji w językach niemieckim i angielskim oraz zwiedzanie hal produkcyjnych Demag’a, w których produkowane są wtryskarki o sile zamykania od 1.250 do 30.000 kN. To właśnie w tym zakładzie, jesienią 2005 roku, wprowadzono tzw. montaż taktowy dla średnich maszyn, gdzie dzięki zoptymalizowanemu procesowi produkcyjnemu skraca się znacznie termin ich dostawy.

Demag Plastics Group w przekroju
Demag Plastics Group dysponuje ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w rozwoju technologii wtrysku i produkuje wtryskarki marki "Demag" o sile zamykania pomiędzy 250 kN a 40.000 kN. Oprócz standardowych modularnych maszyn należy tu wspomnieć także o specjalnych maszynach wielokomponentowych, szybkobieżnych oraz technice automatyzacji. Posiadając gęstą sieć sprzedaży i serwisu oraz produkując maszyny w miejscowościach Schwaig i Wiehe w Niemczech, w Indiach, Chinach oraz w Strongville/USA, firma jest obecna na rynkach całego świata.

Demag Plastics Group
ul. Jagiellońska 81/83
42-200 Częstochowa
Tel.: +48 34 3709540
Fax.: +48 34 3709486

Czytaj więcej: Konferencje 197

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83