Demag - modułowy typoszereg wtryskarek na trzech platformach

Demag - modułowy typoszereg wtryskarek  na trzech platformach
Firma Demag Plastics, czołowy producent wtryskarek działający również na polskim rynku, zapowiada znaczące zmiany jeśli chodzi o produkcję swoich urządzeń. Wprowadza właśnie wtryskarki na bazie 12 platform w kombinacji budowy modułowej.

- Do końca przyszłego roku będziemy dokonywać poważnych zmian – mówi Klaus Erkes, dyrektor Demag Plastics Group. – Dotychczas zbyt wiele energii poświęcaliśmy produkcji maszyn na bazie ponad 20 platform z pokrywającymi się zastosowaniami w różnych kierunkach. Nasze doświadczenia i aktualne wymagania rynkowe sprawiają jednak, że produkcja tego typu maszyn musi odejść w przeszłość. Już w tej chwili Demag jest w stanie zaoferować wtryskarki na bazie 12 platform w kombinacji budowy modułowej.

To jednak nie koniec naszych planów. Do końca 2009 r. z naszych linii produkcyjnych powinny zacząć schodzić wyłącznie wtryskarki na bazie trzech platform. Tym samym zaoferujemy modułowy typoszereg wtryskarek bazujący na trzech zamiast 20 platformach. Jednym z etapów do osiągnięcia tego celu jest zakończenie produkcji wtryskarek w Cleveland w Stanach Zjednoczonych – ocenił Erkes.

Informacje docierające z Demag Plastics Group nie dotyczą wyłącznie rynku globalnego, ale są też skoncentrowane na Polsce.

wtryskarka firmy Demag


W naszym kraju bowiem firma wprowadziła niedawno nowy typ wtryskarek przeznaczonych do produkcji wysokojakościowej polipropylenowej nasadki stosowanej w branży kosmetycznej. Jest to wtryskarka Systec 50/370-310 w wersji wyposażeniowej Smart (w standardzie znajduje się m.in. wzmocniona pompa i aktywny system zabezpieczenia formy ActiveQ). Wyposażona jest w nowy terminal sterowania NC5 stanowiący dalsze rozwinięcie i kontynuację filozofii dotychczas stosowanego sterowania NC4. Nowa generacja sterowania oferuje użytkownikowi wsparcie we wszystkich fazach produkcji: od ustawiania maszyny przez optymalizację procesu do produkcji i dokumentowanie parametrów.

Innym „sztandarowym” produktem znajdującym się w ofercie polskiej części koncernu są wtryskarki z serii Extra. Zastosowano w niej nowoczesną technologię. Chodzi tu m.in. o elektronicznie regulowaną pompą wielotłoczkową DFEE, a także stosunkowo krótką i dynamiczną jednostkę zamykającą. Ponadto urządzenie zawiera łatwą w dostępie jednostkę wtryskową, ślimaka umożliwiający szybkie wysprzęglanie przy zmianie cylindra.

Obecnie Demag Plastics Group wytwarza wtryskarki o sile zwarcia pomiędzy 250 kN a 30 000 kN. Znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie, głównie w przetwórstwie termoplastów, elastomerów, a także materiałów termoutwardzalnych.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83