Dopak wybuduje centrum badawczo-rozwojowe

Dopak wybuduje centrum badawczo-rozwojowe…
Firma Dopak wyłoniła zwycięzcę przetargu na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Została nim poznańska firma Pekabex Bet SA., która przedstawiła ofertę o wartości 14,5 mln zł. Przedmiotem zmówienia jest kompleksowa budowa centrum badawczo rozwojowego z budynkiem biurowym i halą produkcyjną oraz zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną.

Centrum badawczo-rozwojowe powstanie na wrocławskim Oporowie przy ulicy Kwiatkowskiego na działce o powierzchni około 18 500 m kw. na terenie Dolnośląskiego Parku Technologicznego (DPT), którą firma Dopak zakupiła w 2015 roku. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych w kwocie ok. 5,5 miliona złotych i powstanie zgodnie z celami zawartymi w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dla działania 2.1. "Wsparcie w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw". Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada Dawid Wirth z wrocławskiego studia architektonicznego Ozone.

dopak- centrum badawczo-rozwojowe dla przetwórców tworzyw sztucznych


W ramach działalności centrum badawczo-rozwojowego firmy Dopak świadczona będzie innowacyjna zindywidualizowana usługa dla klienta w zakresie projektowania, optymalizacji oraz automatyzacji procesów produkcyjnych w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jak podkreślają przedstawiciele firmy Dopak, obecnie na rynku nie istnieje usługa polegająca na opracowaniu projektu ciągu technologicznego, wraz z automatyzacją i optymalizacją z możliwością produkcji testowej oraz zbadania właściwości produkowanych wyrobów. Pracownicy centrum badawczo-rozwojowego będą również prowadzili badania oraz prace rozwojowe, których efekty będą wykorzystywane do świadczonych usług.

Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 kwietnia 2019 roku.

Grupa Pekabex jest producentem konstrukcji prefabrykowanych. Wytwarza elementy zbrojone tradycyjnie oraz nowoczesne elementy strunobetonowe wykorzystywane w budownictwie wielkokubaturowym (np. hale produkcyjne, magazyny, biura) inżynieryjnym (np. mosty, tunele), a także na potrzeby projektów nietypowych.Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2


Reportaże

Forum

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-04-01

Slawekslawomir

Aglomeracja- źródła 2019-03-13

Jowizna89

Opłacalność przewijania folii stretch 2019-03-12

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2019-02-21

Akino31

Własna firma produkcyjna 2019-01-30