Doskonała innowacyjność: firma BGS w TOP 100 Innovator

Doskonała innowacyjność: firma…

W trakcie 26 edycji konkursu innowacji TOP 100, firma BGS Beta-Gamma-Service zapewniła sobie pozycję wśród najlepszych. Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 28 czerwca we Frankfurcie, firma została oficjalnie uhonorowana za swoją innowacyjność przez mentora konkursu - Ranga Yogeshwar i profesora Nikolausa Franke, opiekuna naukowego konkursu. Na podstawie klasyfikacji naukowej, jury TOP 100 oceniało zarządzanie innowacjami w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz osiągnięcia, które z tego wynikają. W niezależnym procesie selekcji BGS przekonał jury, zwłaszcza w kategorii "działania innowacyjne wspierające najwyższe kierownictwo", oraz w kategorii  "zewnętrzne ukierunkowanie innowacji". Firma zatrudniająca obecnie 180 pracowników doskonale wpasowuje się w szeregi liderów innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach w Niemczech.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nagrody i traktujemy ją jako potwierdzenie naszej dotychczasowej pracy - komentuje dr Andreas Ostrowicki, dyrektor zarządzający BGS. - Innowacyjność w naszej firmie przejawia się nie tylko w otwartości na innowacyjne pomysły, ale przede wszystkim w ciągłym rozwijaniu pomysłów na rozwiązania dla naszych klientów oraz poszukiwaniu nowych obszarów zastosowań naszych usług.

Oprócz m.in. sterylizacji urządzeń medycznych, firma BGS, założona w Wiehl koło Kolonii w 1981 roku, wyspecjalizowała się w przetwarzaniu tworzyw sztucznych na potrzeby technologii elektrycznej, przemysłu motoryzacyjnego i budowy maszyn. Sieciowanie radiacyjne sprawia, że niedrogie standardowe tworzywa stają się bardziej wytrzymałe, odporne na wysoką temperaturę oraz ścieranie i żrące substancje chemiczne - proces ten jest porównywalny z hartowaniem stali. W ten sposób metal można zastąpić materiałami polimerowymi bez konieczności stosowania drogich tworzyw sztucznych o wysokiej wydajności - jest to technologia, w której dr Ostrowicki dostrzega duży potencjał np. w rozwoju konstrukcji lekkich stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym.

Obecnie firma posiada dwie instalacje promieniowania gamma i osiem akceleratorów elektronów w swoich lokalizacjach w Wiehl, Bruchsal i Saal a. d. Donau i jest wiodącym niemieckim dostawcą usług w zakresie obróbki produktów za pomocą technologii wykorzystującej promieniowanie przyspieszonymi elektronami (promieniowanie beta) i promieniowaniem gamma.

Od 1993 r. Firma compamedia GmbH przyznaje certyfikat TOP 100 za wyjątkową innowacyjność i ponadprzeciętne osiągnięcia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Opiekunem naukowym konkursu jest profesor Nikolaus Franke - założyciel dyrektor Instytutu Przedsiębiorczości i Innowacji na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomii i Administracji. Mentorem TOP 100 jest dziennikarz naukowy Ranga Yogeshwar. Partnerami projektu są Stowarzyszenie na rzecz Promocji Badań Stosowanych im. Fraunhofera oraz Niemieckie Stowarzyszenie na rzecz Małych i Średnich Przedsiębiorstw (BVMW).

TOP 100 Innovator
(Zdjęcie: Copyright KD Busch / compamedia)

Czytaj więcej:
Relacja 171
Konkursy 165

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw
 

Aktualizacja

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, sterylizacja promieniowaniem wyrobów medycznych, zwiększanie odporności na zużycie wyrobów z tworzyw sztucznych

Niemcy