DuPont bardzo dobrze w Polsce i na świecie

DuPont bardzo dobrze w Polsce i na świecie
Koncern DuPont ogłosił uzyskanie rekordowych wyników w ujęciu globalnym za pierwszy kwartał tego roku. W Polsce także były one najwyższe w historii.

Międzynarodowa sprzedaż firmy osiągnęła w okresie styczeń – marzec rezultat 11,2 mld dolarów i wzrosła o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. To, co szczególnie ucieszyło firmę, to fakt, że sprzedaż na rynkach wschodzących wzrosła o 15 proc. Zysk operacyjny podskoczył o 252 mln dolarów, czyli 12 proc. Poprawa ta wynika głównie z osiągnięć segmentu rolnictwa, materiałów chemicznych oraz akwizycji firmy Danisco.

Także i w Polsce było bardzo dobrze. – Nasza sprzedaż w pierwszym kwartale 2012 r., osiągnęła tu rekordowy poziom, wzrastając o 34 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2011 r. Ten wynik był możliwy dzięki akwizycji Danisco, wzrostowi zapotrzebowania polskich rolników na nasiona firmy Pioneer oraz skokowego wzrostu sprzedaży technologii ochronnych – przyznał Grzegorz Laszczyk, dyrektor finansowy DuPont w Europie Centralnej.