Duma Recycling zaprezentuje regranulaty LDPE i LLDPE na targach K 2025

Duma Recycling zaprezentuje…

Duma Recycling przetwarza odpady folii polietylenowej na regranulaty LDPE i LLDPE do dalszego zastosowania w opakowaniach, rolnictwie i budownictwie. Proces rozpoczyna się od sortowania, rozdrabniania i mycia w celu przygotowania strumienia wejściowego. Oczyszczony materiał jest następnie przetwarzany na liniach recyklingowych Intarema TVEplus. Linie stosują podwójną filtrację, w tym filtrację laserową o dokładności 90 μm, w celu usunięcia drobnych zanieczyszczeń i stabilizacji materiału. Według firmy pozwala to uzyskać regranulaty o spójnej strukturze i powtarzalnych parametrach technicznych, odpowiednie do folii opakowaniowych, worków przemysłowych, rur osłonowych i innych wyrobów z tworzyw sztucznych.

Zapewnienie jakości realizowane jest w laboratorium, gdzie każda partia jest badana pod kątem właściwości fizycznych i chemicznych w celu potwierdzenia jednorodności. Firma kieruje te materiały do odbiorców oczekujących przewidywalnych właściwości użytkowych, przy równoczesnym uwzględnieniu aspektów zrównoważonego rozwoju. 

Proces recyklingu i zakres wyrobów

Firma wytwarza dwa główne typy regranulatów, LDPE i LLDPE, pochodzące ze strumieni odpadów folii polietylenowej. Gatunki te charakteryzują się wytrzymałością, elastycznością oraz podatnością na przetwarzanie. Typowe zastosowania obejmują folie opakowaniowe, worki przemysłowe i rury osłonowe, a także inne wyroby z tworzyw sztucznych stosowane w łańcuchach dostaw branż opakowaniowej, rolniczej i budowlanej. Sekwencja procesów: sortowanie, rozdrabnianie i mycie, ma na celu przygotowanie czystego wsadu, odpowiedniego do efektywnej filtracji stopu i homogenizacji na liniach recyklingowych.



Linie produkcyjne i kontrola procesu

Duma Recycling eksploatuje dwie linie Intarema TVEplus do recyklingu folii polietylenowej. Konfiguracja urządzeń łączy podwójną filtrację z filtracją laserową o dokładności 90 μm, co umożliwia usuwanie drobnych zanieczyszczeń i sprzyja stabilnym parametrom technicznym oraz spójnej strukturze produktu. Układ jest przeznaczony do przerobu znacznych wolumenów przy minimalizacji strat materiałowych. Zaawansowana automatyzacja procesu wspiera powtarzalność produktu i poprawia efektywność energetyczną w całym cyklu produkcyjnym.

Stała kontrola jakości stanowi podstawę działalności. Każda partia produkcyjna jest badana w nowoczesnym laboratorium w zakresie właściwości fizycznych i chemicznych, co pomaga zapewnić jednorodność i zgodność z określonymi specyfikacjami. Takie podejście odpowiada potrzebom odbiorców oczekujących niezawodnych parametrów regranulatów w sprawdzonych zastosowaniach przemysłowych.

Odwiedzający K 2025 znajdą firmę w hali 7, poziom 2, G11.


Specjalizujemy się w produkcji regranulatu LDPE/LLDPE. Naszymi odbiorcami są głównie producenci folii i worków na śmieci. Regranulaty produkowane są na nowoczesnej linii do rozdrabniania, mycia i regranulacji folii

Polska