ERG dostarczy opakowania Castoramie

ERG dostarczy opakowania Castoramie
Zakład Tworzyw Sztucznych ERG i sieć sklepów Castorama podpisały umowę, na mocy której ERG dostarczy do hipermarketów opakowania jednorazowego i wielokrotnego użytku o wartości 3,4 mln zł.

- To ważna umowa. Nie tylko, dlatego, że jest tak cenna z punktu widzenia dynamiki sprzedaży i obrotów – uważa Maciej Błasiak, prezes zarządu spółki ERG SA. – Rozszerzamy naszą obecność na mocno konkurencyjnym rynku, ale jednocześnie bardzo perspektywicznym i rozwojowym, istotnym dla nas jako producenta opakowań foliowych.

Szacowana łączna wartość zleceń pochodzących z sieci Castorama w ciągu pierwszego roku obowiązywania umowy powinna przekroczyć 10 proc. wartości kapitałów własnych spółki ERG, a to szacunki dotyczące tylko pierwszej fazy współpracy, w której będzie dostarczany wąski asortyment wyrobów. W kolejnych etapach planowane jest rozszerzenie współpracy o następne asortymenty. Zgodnie z przyjętą na lata 2009-2011 strategią, spółka ERG konsekwentnie rozszerza asortyment oferowanych wyrobów, a także poszukuje ciekawych nisz rynkowych i rozwija w nich swoją działalność. Rozwój produktów, wprowadzanie nowych technologii, inwestycje w nowe instalacje i obszary rynku powinny w konsekwencji przełożyć się na poprawę rentowności sprzedaży.

- Od dłuższego czasu firma prowadzi intensywne działania handlowe. Po zoptymalizowaniu procesów produkcyjnych i technologii przyszedł czas nas wzrost, który właśnie jest realizowany.- Chcemy w znaczący sposób zwiększyć naszą sprzedaż zarówno do dotychczasowych odbiorców jak również w nowych obszarach rynku gdzie możemy dostarczać produkty opakowaniowe. Ważne są również dla nas innowacyjne projekty realizowane w ramach Grupy Kapitałowej w tym w szczególności przez należący do nas Bioerg. Przykładami mogą być - wspólne prace badawcze z renomowanym Laboratorium Kosmetycznym dr Irena Eris ukierunkowane na rozwój nowoczesnych opakowań do kosmetyków na bazie surowców biodegradowalnych lub cieszący się ostatnio bardzo dużą popularnością projekt wdrożenia do masowej sprzedaży produktów z folii kompostowalnych – podsumowuje prezes Błasiak.

Czytaj więcej: Umowy 120

brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska