Engel Roadshow zawitał do Polski

Engel Roadshow zawitał do…
Blisko 50 zaproszonych gości, wysoka wartość merytoryczna prezentacji, pokaz pracy wtryskarek oraz przedstawienie oferty odpowiadającej na aktualnie najbardziej istotne wyzwania stawiane maszynom w przetwórstwie tworzyw sztucznych - tak wyglądał pierwszy w Polsce Engel Roadshow.

Spotkanie odbyło się w środę w siedzibie spółki Engel - lidera światowego rynku producentów wtryskarek - i trwało kilka godzin. Przybliżało ofertę firmy oraz jej partnerów przeznaczoną na potrzeby przetwórstwa tworzyw sztucznych. W jego trakcie zaprezentowano inteligentne rozwiązania technologii wtryskowej.

Engel Roadshow to cykl spotkań organizowanych przez austriacki koncern w wielu krajach Europy. Premierowa edycja odbyła się w macierzystej dla Engla Austrii. Polska była natomiast pierwszym zagranicznym krajem, do którego zawitał Roadshow. Następne w kolejce będą z częstotliwością tygodniową Węgry, Czechy, Wielka Brytania, Dania, kraje Beneluksu, Niemcy, Francja i Szwajcaria.

Engel Roadshow


Głównym zamiarem polskiej części Engel Roadshow było przedstawienie rozwiązań oferowanych przez koncern i pozwalających na optymalne i jeszcze bardziej efektywne wykorzystania energii w procesach produkcyjnych w przetwórstwie. Wyjaśniono m.in. jaki sposób przemyślana technologia softwarowa pozwala na błyskawiczne rozpoznanie nawet drobnych odchyleń od normy.

Od kilku lat Engel dostrzegając jeden z najistotniejszych trendów w działalności produkcyjnej, czyli zwiększające się zużycie energii i idące za tym wielkie koszty dla zakładów wytwórczych, przystąpił do tworzenia elektrycznych wtryskarek, które umożliwiają kilkudziesięcioprocentową redukcję zużywanej energii, a także stabilną jakość procesu produkcji, wzrost produktywności i wysoką wydajność. W konsekwencji wszystko to przekłada się na efekty ekonomiczne.

Prowadzący wykłady Janusz Andrzejak z firmy Engel omówił choćby działanie jednego z najnowszych i najbardziej innowacyjnych narzędzi stworzonych w ostatnim czasie przez firmę, czyli systemu ecograph. Pozwala on na łatwe i intuicyjne sprawdzanie zużycia energii przez maszyny Engla. Dzięki temu można w każdym momencie wiedzieć jak wiele energii jest konsumowane przez wtryskarki i co zrobić by doprowadzić do jej obniżenia. System pokazuje zmiany w jej poborze ilekroć użytkownik zmodyfikuje ustawienia wtryskarki.

Engel jest też pionierem w szukaniu metod, które mają sprawić, że na bazie kryteriów Euromap 60 powstanie spójny sposób porównywania zużycia energii przez maszyny poszczególnych producentów.

Engel Roadshow