Faktoring w Bibby Factors Polska Sp. z o.o.


Podsumowując, zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

RODZAJE FAKTORINGU
 • Jeżeli współpracują Państwo z pewnymi, zaufanymi odbiorcami i faktoring ma przede wszystkim zapewnić dostęp do elastycznego finansowania, proponujemy skorzystanie z oferty faktoringu z regresem.
 • Jeżeli nawiązują Państwo współpracę z nowymi odbiorcami lub po prostu chcieliby Państwo dodatkowo zabezpieczyć swoje transakcje, proponujemy skorzystanie z oferty faktoringu bez regresu, czyli faktoringu pełnego. W tym przypadku to my ponosimy ryzyko braku zapłaty ze strony Państwa odbiorców.
 • Mogą Państwo również zdecydować się na faktoring mieszany. Wówczas tylko wskazani przez Państwa odbiorcy zostaną objęci ubezpieczeniem od braku zapłaty.

W zależności od kierunków działalności handlowej, zainteresuje Państwa faktoring krajowy lub eksportowy. Jeśli współpracują Państwo z odbiorcami zagranicznymi, sfinansujemy należności w walutach, w jakich prowadzą Państwo rozliczenia.

Bez względu na wybraną odmianę faktoringu, oferujemy szereg usług dodatkowych, dzięki którym Państwa Firma jeszcze bardziej skorzysta na współpracy z Bibby Factors Polska:

 • Powierzając nam opiekę nad należnościami odciążają Państwo swoją firmę od wielu czasochłonnych obowiązków, które od tej pory wykonywać będą dla Państwa nasi wykwalifikowani pracownicy. Będziemy prowadzić konta księgowe Państwa odbiorców, kontrolować spłatę należności, a w przypadku kłopotów finansowych odbiorców zaproponujemy restrukturyzację zadłużenia, która pozwoli odzyskać kapitał.
 • Weryfikacja kontrahentów
  Posiadamy dostęp do najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o polskich i zagranicznych kontrahentach. Możemy sprawdzić, czy Państwa obecny lub potencjalny dostawca to rzetelny partner biznesowy.
 • Profesjonalna windykacja
  Zapewniamy profesjonalne i skuteczne metody odzyskania należności na każdym etapie procesu – począwszy od wczesnego monitowania do przeprowadzenia postępowania sądowego i egzekucyjnego.
 • Całodobowy dostęp do informacji
  Internetowy system obsługi Klienta, Bibby NET, umożliwia kontrolę nad należnościami w dowolnym momencie. Mają Państwo wgląd w każde z prowadzonych przez nas kont Państwa odbiorców. Na bieżąco mogą też Państwo monitorować wykorzystanie przyznanego limitu finansowania.


Czytaj więcej: Faktoring 30

brak
 

Wdrażanie rozwiązań poprawiających płynność finansową przedsiębiorstw: faktoring, zarządzanie należnościami, weryfikacja odbiorcy, przejęcie ryzyka

Polska