Fakuma 2020 zgodnie z planem - zapewniają organizatorzy

Fakuma 2020 zgodnie z planem…

Organizatorzy 27 Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Fakuma w niemieckim Friedrichschafen przygotowują się do kolejnej edycji tego wydarzenia, która odbędzie się w dniach 13 - 17 października tego roku.

Firma P. E. Schall GmbH & Co. KG - organizator targów - ściśle koordynuje przygotowania do tegorocznych targów z odpowiednimi urzędami państwowymi oraz operatorem obiektu Messe Friedrichshafen w celu spełnienia wszystkich wymogów związanych z zaostrzonym reżimem sanitarnym.

Targi Fakuma uważane są za barometr najnowocześniejszych technologii w zakresie przetwórstwa tworzyw. Niemieckie targi od lat zapewniają odwiedzającym je gościom kompleksowy przegląd wszystkich technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych - od formowania wtryskowego, w której to dziedzinie wystawa od lat zajmuje zajmuje wiodącą pozycję na świecie, po technologie wytłaczania, termoformowania i drukowania 3D. Oprócz procesów, technologii i narzędzi do przetwórstwa tworzyw sztucznych na wystawie poruszane są również tematy digitalizacji, ochrony zasobów i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wraz z zapowiedzią rządu Badenii-Wirtembergii z dnia 23 czerwca 2020 r., zgodnie z którą od 1 września ponownie będzie można organizować imprezy targowe z udziałem ponad 1000 osób, organizatorzy targów Fakuma 2020 przestawiają się z trybu oczekiwania na tryb realizacji.

Podstawowym zadaniem jest uzyskanie przez organizatora targów wszelkich wymaganych zgód najpóźniej do końca lipca 2020 roku.

Ostateczna zgoda spodziewana jest pod koniec lipca

Wystawcy i zwiedzający długo oczekiwali na konkretne informacje i zapewnienia, ale z powodu dynamicznej sytuacji musieli uzbroić się w cierpliwość. Obecnie Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Spraw Socjalnych Badenii-Wirtembergii opracowało już odpowiednie przepisy i wymogi sanitarne, które będą służyły  jako punkt odniesienia dla dalszego planowania przez operatorów obiektów targowych i promotorów targów.

- Nasze obiekty targowe dobrze przygotowane i spełniają rygorystyczne wymogi sanitarne. Na przykład poprzez kontrolę dostępu połączoną z rejestracją imienną, ograniczenie liczby uczestników, kontrolę przepływu gości w zależności od wielkości pomieszczenia lub hali oraz koncepcje wentylacji pomieszczeń wewnętrznych - wyjaśnia Nicole Hoffmeister-Kraut, minister gospodarki Badenii-Wirtembergii. - Liczbę odwiedzających, którzy uczestniczą w dużych targach, należy postrzegać w sposób zróżnicowany, ponieważ nie wszyscy zwiedzający uczestniczą w imprezie w tym samym czasie. Przeciwnie, przepływ zwiedzających jest rozłożony na każdy dzień targowy, jak również na cały czas trwania imprezy, co umożliwia zarządzanie liczba gości.

fakuma