Fanuc Polska na targach Stom-Tool

Fanuc Polska na targach Stom-Tool

Autorzy najnowszego badania Index MiU ujawniają, że 34 proc. firm z branży obróbki metali planuje zwiększyć nakłady na odnowienie parku maszyn i urządzeń w nadchodzących miesiącach, a 55 proc. chce utrzymać je na tym samym poziomie. Kieleckie targi Stom-Tool, organizowane z myślą o prezentacji najnowszych zdobyczy techniki w obszarze obróbki metali mogą stać się szansą na realizację tych potrzeb. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy zaplanowanej aż na cztery dni, będzie można spotkać się z wiodącymi producentami technologii. Japońska firma Fanuc zaprezentuje niezawodne centra obróbcze Robodrill, precyzyjne przecinarki drutowe Robocut, a także bezkonkurencyjne roboty przemysłowe.  

Menedżerowie odpowiedzialni za rozwój produkcji często podkreślają, że o sukcesie w branży wytwórczej decyduje umiejętne połączenie potencjału ludzi oraz możliwości maszyn.

W praktyce oznacza to, że najważniejszy jest wybór właściwej technologii, zmiana modelu organizacji produkcji oraz rozwijanie kompetencji załogi.

W każdym z tych obszarów producentom z pomocą przychodzi firma Fanuc - pionier w dziedzinie technologii CNC, a także wiodący dostawca robotów i obrabiarek przemysłowych znajdujących zastosowanie w najbardziej wymagających branżach produkcji.

Podczas zbliżających się targów Stom-Tool firma Fanuc zaprezentuje wyjątkowe aplikacje doskonale wpisujące się w aktualne wyzwania rynkowe. Dzięki takim rozwiązaniom producenci zyskują nowe możliwości podnoszenia efektywności, lepszego wykorzystania zasobów, w tym pracowników, surowców i energii, a w efekcie ograniczania kosztów wytwarzania.

Wszechstronność i inteligencja

To główne przesłanie strefy, w której będą prezentowane innowacyjne centra obróbcze Fanuc Robodrill, charakteryzujące się ponadprzeciętną szybkością, precyzją i jakością, możliwością zapewnienia najkrótszych czasów cykli produkcyjnych oraz niezwykłą  żywotnością.

Pierwszą prezentowaną aplikację stanowić będzie centrum obróbcze Fanuc Robodrill (10k HPC + wanna 340L) w największym dostępnym w ramach serii rozmiarze L. Maszyna zaprezentuje wysoko wydajną obróbkę zgrubną (HPC). Druga z aplikacji pokazowych została stworzona w oparciu o maszynę Fanuc Robodrill w wersji rozbudowanej (Adv 24k + wanna 100L). Obie aplikacje mają za zadanie podkreślić, że obrabiarki marki Fanuc, mimo że są maszynami uniwersalnymi, doskonale radzą sobie z procesami wymagającymi dużej dokładności, m.in. obróbką implantów zębowych, stanowiących istotne wyzwanie współczesnej stomatologii. Maszyna zostanie zaprezentowana w duecie z robotem współpracującym o wydłużonym ramieniu CRX 10iA/L, dzięki czemu będzie można przekonać się, że automatyzacja obsługi maszyn to najlepszy sposób na lepsze wykorzystanie kompetencji zespołu, a także produkowanie w oparciu o wyjątkowo korzystne stawki godzinowe.

Warto dodać, że prezentowane centra obróbcze Fanuc są atrakcyjną alternatywą dla dużych, wyspecjalizowanych i często znacznie droższych maszyn obróbczych. Z kolei targi Stom-Tool to doskonała okazja, by przyjrzeć się im z bliska i porozmawiać ze specjalistami na temat unikalnych funkcji, które kryją się w technologii rozwijanej w Japonii od ponad 60 lat.

bimu-robocut-crx-3
Wtryskarki elektryczne, technologia CNC
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2

Reportaże

Forum