Fanuc Polska na targach Stom-Tool

Obróbka elektroerozyjna dla najbardziej wymagających detali

Producenci zainteresowani obróbką elektroerozyjną będą mieli szansę przyjrzeć się innowacyjnej przecinarce drutowej Fanuc Robocut α-C400iB, ze sterowaniem Fanuc 31i-W model B, prezentowanej w procesie obróbki narzędzi. Odwiedzający stoisko będą mogli przekonać się, że ta maszyna jest rozwiązaniem wręcz idealnym do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach jak stemple, wykrojniki, matryce, które są trudne lub wręcz niemożliwe do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. Warto zwrócić uwagę na modułową budowę maszyny, a także fakt, że jest ona zbudowana niemal w 100 proc. z komponentów  wytworzonych we własnych fabrykach Fanuc w Japonii.

robocut-400ic-and-600ic


Bezkonkurencyjne roboty Fanuc

Firma Fanuc od lat oferuje największy wybór robotów na świecie. Maksymalny udźwig jednostek dostępnych w ofercie producenta sięga aż 2,3t a zasięg 4,7m. Japońscy konstruktorzy wciąż dostrzegają jednak przestrzeń, którą mogą wypełnić innowacje i całkowicie nowe koncepcje produktów. Przykładem tego podejścia do rozwoju oferty są roboty współpracujące CRX, które pojawiły się w następstwie wcześniej wprowadzonej linii robotów CR. Nowe, białe jednostki CRX w porównaniu do swoich zielonych poprzedników CR są znacznie lżejsze i smuklejsze, a dodatkowo oferują znacznie szerszy pakiet funkcji ułatwiających programowanie i obsługę.

Podczas kieleckich targów będzie można obejrzeć tego typu roboty w aplikacji obsługi maszyny, a także w procesie spawania. Zastosowanie robota w obu prezentowanych procesach to przykład dodatkowych możliwości zwiększenia wydajności, poprawy bezpieczeństwa, a także znacznego zwiększenia elastyczności produkcji.

W ramach wystawy Fanuc będzie można przyjrzeć się również aplikacji stworzonej przez firmę ZAP Robotyka, specjalizującą się w robotyzacji procesów spawalniczych. Producent stanowiska pokaże system złożony z dwóch robotów spawalniczych Fanuc ARC Mate, wyposażonych w spawarki Fronius oraz Kempi, pracujące z detalem na pozycjonerze 2-osiowym. Prezentowane roboty to nowoczesne urządzenia, zaprojektowane z myślą o osiąganiu najwyższego poziomu precyzji oraz skuteczności podczas pracy. Ich zaletami są między innymi: łatwość programowania, szybka praca, duże pole robocze oraz możliwość integracji ze złożonymi liniami produkcyjnymi.

W ramach pokazu robotów zaplanowano również zrobotyzowany montaż przeciwwagi w kadziach, które można znaleźć w domowych pralkach. Robot o udźwigu 210 kg w oparciu o kamerę 3D będzie wykonywał powtarzalne i monotonne zadania, co zagwarantuje znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, a także poprawę ergonomii pracy. Jego zadaniem będzie również kontrola wagi detalu z możliwością automatycznej wymiany chwytaka w zależności od produkowanego asortymentu.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy firmy Fanuc!

stopki-targi-stom-tool-20234
Wtryskarki elektryczne, technologia CNC
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2

Reportaże

Forum