Firma Cezex rozstrzygnęła konkurs Obsesja Papieru, Tworzyw

Firma Cezex ogłosiła listę laureatów konkursu Obsesja Papieru, Tworzyw 2009. Była to już siódma edycja konkursu, który na dobre wpisał się w kalendarz branżowych wydarzeń. Otwarcie wystawy wraz z ogłoszeniem wyników odbyło się w siedzibie firmy w Warszawie. Jednym z partnerów medialnych Obsesji Papieru, Tworzyw był nasz wortal Plastech.pl.

- Celem konkursu było wyłonienie najlepszych projektów, które charakteryzują się wysokim poziomem artystycznym i zrealizowane zostały na papierach i tworzywach będących w ofercie naszej firmy. W tym roku napłynęło do nas około 300 prac. Konkurs daje twórcom możliwość szerokiej prezentacji osiągnięć w dziedzinie projektowania i poligrafii, zaprezentowania walorów artystycznych i parametrów technicznych papierów i tworzyw - mówiła podczas imprezy Iwona Trochimczuk, dyrektor spółki Cezex, odpowiedzialna za konkurs.

Do tegorocznej edycji Obsesji zgłoszono prace nie tylko z Polski, ale i Niemiec. Wszystkie projekty były oceniane były w następujących kategoriach; Mistrzowska Kreacja, Mistrzowskie Wykonanie, Mistrzowski Projekt, Mistrzostwo na Wielką Skalę, Pasja Tworzyw.

Pięcioosobowe jury pod przewodnictwem artysty plastyka Andrzeja Pągowskiego wyłoniło 17 laureatów, przyznając siedem statuetek i 10 wyróżnień. Firma CEZEX wręczyła dodatkowo osiem wyróżnień specjalnych.

W kategorii Mistrzowska Kreacja statuetki otrzymali: Pracownia Petit - Tusia Jałowiecka z Wrocławia, drukarnia Paw ze Szczecina, drukarnia Mirex z Mirotek.

Wyróżnienia przyznano Muzeum Powstania Warszawskiego z Warszawy, agencji reklamowej Pomarańcza z Poznania, drukarni Witograf z Gdańska, drukarni Pozytyw z Warszawy, agencji reklamowej Odessa z Sopotu, agencji reklamowej Impressja z Częstochowy, agencji reklamowej Studio Grafic z Rzeszowa, Zakładom Graficznym Małopolska Poligrafia z Krakowa, drukarni Druckerei z Berlina.

W kategorii Mistrzowski Projekt wyróżnienie otrzymała Agencja Wydawnicza Agar z Warszawy oraz Wioletta Kowalczyk z Opoczna.

W kategorii Mistrzostwo na Wielką Skalę statuetki otrzymali: Mariusz Gajewski z Warszawy, Międzynarodowe Targi Gdański.

W tej kategorii przyznano też wyróżnienia agencji Proma z Gdyni, drukarni Grafix Centrum Poligrafii z Gdańska, drukarni Kra-Box z Warszawy, drukarni Comgraph ze Szczecina, drukarni Greg z Gliwic, agencji reklamowej CPP Speed z Wrocławia.

W kategorii Pasja Tworzyw statuetkę przyznano agencji reklamowej Nowy Wizerunek z Gdyni, wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do agencji reklamy Yeti z Krakowa

Jury przyznało również Nagrodę Specjalną dla Międzynarodowych Targów Gdańskich za projekt kalendarza ściennego, który został zrealizowany na tekturze Algro Design 350g/m2.

Decyzją Jury w tegorocznej edycji Konkursu nie przyznano nagród i wyróżnień w kategoriach Mistrzowskie Wykonanie, Egzamin na Mistrza – decyzje swoją jurorzy uzasadnili faktem, iż prace nie spełniały warunków regulaminowych, w przypadku kategorii Egzamin na Mistrza nie została zgłoszona żadna praca.

W tym roku partnerem konkursu obok naszego wortalu były również miesięczniki Visual Communication, Świat Poligrafii, OOH Magazine, Marketing & More, Print Partner oraz portale Pro Kreacja, Marketing przy kawie, drukarnie.com.pl.

Wystawę nagrodzonych prac zwiedzać można codziennie w Salonie Papierniczym firmy CEZEX przy ulicy Modlińskiej 6, w godz. 8-18.Czytaj więcej: Nagrody 207