Firma Natalii jako pierwsza w Polsce zainstalowała maszynę HP Indigo ws4500

Firma Natalii jako pierwsza w Polsce zainstalowała maszynę HP Indigo ws4500
Spółka Natalii, jeden z największych polskich producentów etykiet i taśm samoprzylepnych jest pierwszą firmą w naszym kraju, która zdecydowała się na instalację we własnych zakładach nowoczesnej maszyny HP Indigo ws4500.

Firma Natalii z siedzibą w podpoznańskiej Rokietnicy już kilkakrotnie udowodniła, że jest pionierem jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania wprowadzane na polski rynek. W przeszłości jako pierwsza w naszym kraju, ale co równie ważne także w Europie Wschodniej, zaczęła produkcję etykiet IML (In mould labels), drukowanych w roli na foliach polipropylenowych, stosowanych do formowania opakowań z tworzyw sztucznych.

Na portfolio asortymentowe firmy składają się takie produkty jak etykiety samoprzylepne, etykiety do drukarek, etykiety in mould labels, sleevy – etykiety termokurczliwe, etykiety na butelki PET oraz taśmy z nadrukiem.

Bogata oferta sprawia, że Natalii obsługuje kilkaset różnych podmiotów gospodarczych zarówno z Polski jak i z zagranicy. Współpracuje z partnerami z Niemiec, Danii, Ukrainy i krajów nadbałtyckich. Obecnie jej wyroby wysyłane na eksport stanowią 10 procent ogólnej produkcji. Do stałych odbiorców firmy należą m.in. zakłady przetwórstwa spożywczego; zakłady produkujące kosmetyki i chemię gospodarczą; firmy wytwarzające baterie i akumulatory, a także producenci soków, napojów, wód mineralnych. Ponadto klientami spółki są firmy, które potrzebują w swojej produkcji opakowań i etykiet, bez których trudno jest dzisiaj sprzedać produkt końcowy.

W ubiegłym roku firma otrzymała prestiżowy certyfikat „Gazeli Biznesu 2006” dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw.

Niedawno Natalii stało się po raz kolejny prekursorem na polskim rynku fleksograficznym. Wszystko za sprawą zainstalowania maszyny HP Indigo ws4500. Do tej pory żaden z polskich producentów jeszcze się na to nie zdecydował.

maszyna HP Indigo ws4500


HP Indigo ws4500 jest to cyfrowa maszyna zwojowa o szerokości wstęgi 330 mm, przeznaczona do drukowania krótkich i średnich nakładów etykiet samoprzylepnych na papierze i folii.

Co przesądza o zaletach, płynących z wykorzystywania tego urządzenia? Przede wszystkim do jego głównych atutów należy fakt, że w porównaniu z tradycyjnym drukiem flexograficznym i offsetowym, technologia Indigo jak i redukcję zadrukowywanych materiałów. Umożliwia bowiem przeprowadzenie personalizowanych druków pełno-kolorowych oraz druków zawierających zmienne informacje w postaci tekstów i obrazów.

Za sprawą urządzenia możliwe jest też przenoszenie na materiał zadrukowywany aż 16 warstw farby. Co ważne cały proces odbywa się w zaledwie jednym przebiegu.

Ponieważ HP Indigo ws4500 używa się do wytworzenia etykiet samoprzylepnych na folii i papierze, więc druk cyfrowy eliminuje koszty typowego druku flexo i offsetowego. Dzieje się tak poprzez redukcję filmu, płyt i makulatury. Maszyna daje możliwość zadrukowywania rozmaitych podłoży, takich jak m.in. papier, karton, PE, PP, PVC, poliester, poliwęglan. Aby druk był maksymalnie skuteczny stosuje się specjalną ciekłą farbę hp ElektroInk, dającą wydrukom offsetową jakość i wygląd i to bez względu na to, czy drukowany jest tylko jeden arkusz czy też kilka tysięcy.

HP Indigo ws4500, to kolejne urządzenie, na które Natalii decyduje się jako pierwsza firma w naszym kraju. Kilkanaście miesięcy temu zainstalowała ona fleksograficzną maszynę drukującą Nilpeter FA 4200. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada osiem zespołów drukujących oraz dodatkowy zespół lakierujący. Szerokość zadruku na tej maszynie wynosi 420 mm. Wspomniany sprzęt obok niezwykle wysokiej wydajności, sięgającej 150 m/min. Dysponuje też wyposażeniem, umożliwiającym druk etykiet IML i etykiet termokurczliwych, a także laminatów.