Firma Teknor Apex na globalnym rynku tworzyw sztucznych


Simon Hubbard, dyrektor zarządzający firmy mówi o planach dotyczących produktów z następujących grup:

  • Termoplastyczne tworzywa inżynieryjne (ETP).

- Teknor Apex wytwarza ETP w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych oraz w Singapurze i planuje ich wytwarzanie w Chinach. Teknor Apex UK skoncentruje się na naszych kluczowych specjalnościach - tworzywach zbrojonych, wypełnianych i specjalnie modyfikowanych tworzywach na bazie poliamidu 6 i 66, polibutylenu i specjalnych typach polietylenu do zastosowań samochodowych, w artykułach AGD, elektrycznych i elektronicznych oraz innych zastosowań przemysłowych. Firma wybrała spółkę IMCD Group, z siedzibą w Rotterdamie, do reprezentowania swoich produktów ETP w całej Europie, w tym w Polsce.

  • Elastomery termoplastyczne (TPE).

- Wprowadzenie produkcji TPE w Wielkiej Brytanii uzupełni istniejące moce produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Chinach. Dzięki składowaniu materiałów w zakładzie Chem Polymer UK, tworzywa TPE Teknor Apex weszły na rynki europejskie i reprezentowane są przez dystrybutorów w szeregu krajów Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Oferujemy szerszą gamę produktów niż jakikolwiek pojedynczy producent tworzyw sztucznych. Nasz oferta obejmuje takie tworzywa jak Elexar, Monprene i Tekron, bloki styrenu oparte na kopolimerze oraz Telcar, olefiny termoplastyczne, związki typu Tekbond do formowania na sztywnych podstawach oraz wulkanizatory termoplastyczne Uniprene (TPV).

Simon Hubbard, dyrektor zarządzający Teknor Apex


  • Winyl

- Teknor Apex produkuje elastyczne i specjalistyczne sztywne polichlorki winylu w Stanach Zjednoczonych, w Singapurze i w Chinach. Podstawowy zakres produktów obejmuje winyl elastyczny Apex l, Flexalloy elastomery oparte na polichlorkach winylu o bardzo dużej masie cząsteczkowej oraz Fireguard, ognioodporne, niskodymne koszulki do przewodów układanych w ścianach.

W przyszłości Teknor Apex UK zapewne skoncentruje się na dwóch długoletnich dziedzinach specjalizacji Teknor Apex w winylach, czyli na urządzeniach medycznych oraz drutach i przewodach.

Tysiące naszych tworzyw do drutów i przewodów dostępnych jest obecnie w wersjach zgodnych z normami RoHS i będziemy koncentrować się na umożliwianiu naszym klientom spełniania nowych norm budowlanych, tzw. Construction Product Derivative (CPD), których przyjęcie oczekiwane jest w krajach Unii Europejskiej w ciągu kolejnych kilku lat. Firmy składające się obecnie na grupę IMCD od dawna reprezentują tworzywa winylowe Teknor Apex w większości krajów Europy, a obecnie IMCD będzie dystrybutorem tych produktów również w krajach bałtyckich i Rosji.