Flexpol wprowadza na rynek dwie nowe folie

Flexpol wprowadza na rynek dwie nowe folie
Działająca w sektorze opakowaniowym firma Flexpol wprowadziła na rynek dwie nowe folie.

Pierwsza z nowości Flexpol to folia CPP Quintex KO. Jest to pięciowarstwowa, polipropylenowa, transparentna folia cast z warstwami zgrzewalnymi o podwyższonej sztywności. Może być ona stosowana do produkcji koszulek biurowych. To co cechuje ten produkt to m.in. doskonała krystaliczność, bardzo dobra zgrzewalność, rozwinięte właściwości mechaniczne i optyczne, wysoka sztywność oraz niska przepuszczalność pary wodnej i substancji zapachowych. Oferowana grubość nowo wprowadzonej folii mieści się w zakresie 27 - 90 mikronów. Wydajność opakowaniowa folii to w zależności od jej grubości 12,3 – 41,2 mkw. na kilogram. Natomiast zakres temperatur zgrzewania dla tej folii to 120-150 st. C.

Wpisz tytuł dla obrazu

Jeśli chodzi o drugą nowość w portfolio Flexpol to jest nią folia BOPP: Bifol AT.

W tym przypadku mamy do czynienia z transparentną folią polipropylenową dwuosiowo orientowaną bez warstw zgrzewalnych. Jej podstawowy obszar zastosowania to produkcja taśm samoprzylepnych. Dodatkowe zastosowanie obejmuje również drukowanie metodą fleksograficzną i przeznaczenie do celów opakowaniowych, które nie wymagają zgrzewania.

Standardowa grubość tej folii to 24, 25 i 28 mikronów. Natomiast minimalny poziom aktywacji wynosi 38 mN/m w okresie trzech miesięcy od daty produkcji. Folia jest standardowo jednostronnie aktywowana - z aktywacją od zewnętrznej strony nawoju. Cechuje się wysoką przezroczystością i połyskiem. Wydajność opakowaniowa sięga w tym przypadku 39-46 mkw. na kilogram.

Firma Flexpol wchodzi w skład Grupy Supravis. Jest absolutnym liderem na polskim rynku polipropylenowej folii BOPP, w produkcji której ma już 13 - letnie doświadczenie. Produkt wytwarzany przez Flexpol nosi nazwę Bifol i obejmuje folie transparentne, białe, perlisto białe i metalizowane. Folia tego typu jest wykorzystywana do produkcji szerokiej gamy nowoczesnych opakowań giętkich, które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne opakowania papierowe.

Czytaj więcej: Folia 293 Nowości 239

brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska