GG Plast Technology: sukces rodem z Wielkopolski

GG Plast Technology: sukces…

Rozmowa z Anną Bielecką, wspólniczką w firmie GG Plast Technology.

Mająca, od niemal 30 lat, swoją siedzibę w Środzie Wielkopolskiej firma GG Plast Technology dostarcza na rynki Europy Środkowo-Wschodniej maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych produkcji renomowanych tajwańskich producentów. Niewiele jest przedsiębiorstw handlowych z branży maszyn do przetwórstwa z podobnie długim stażem i, co szczególnie ważne, dysponujących doświadczeniem opartym na pracy wytwórczej.

Tym, co już na początku działalności odróżniało firmę GG Plast od innych przedsiębiorstw importujących maszyny z zagranicy, był montaż urządzeń u klienta oraz szeroka opieka posprzedażowa. Obecnie GG Plast Technology dysponuje bogatym asortymentem maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, a do jej klientów należą największe firmy z tej branży. O ofercie przedsiębiorstwa, jego dostawcach i bieżącej sytuacji rozmawiam ze wspólniczką GG Plast Technology, Anną Bielecką.

- Jesteście państwo wyłącznym przedstawicielem firmy Kang Chyau Industry Co., Ltd. - tajwańskiego producenta maszyn do wytwarzania folii HDPE, LDPE.

- Tak, nasza współpraca trwa już przeszło 20 lat. Firma Kang Chyau Industry Co., Ltd. jest jednym z niewielu tajwańskich producentów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, który pracuje w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001:2000. To doświadczone przedsiębiorstwo, które od początku swojego istnienia kieruje się mottem „Quality is the key”, wyrażającym jego koncepcję rozwoju poprzez bycie blisko potrzeb klientów przy jednoczesnym ciągłym ulepszaniu procesu produkcyjnego. Kang Chyau jest firmą o stabilnej i solidnej reputacji, a jej urządzenia pracują w ponad 60 krajach świata.

W swojej ofercie posiadamy wiele urządzeń tego wytwórcy, takich jak wytłaczarki jednowarstwowe do LDPE i HDPE, wytłaczarki jednowarstwowe uniwersalne oraz oczywiście linie do wytłaczania folii warstwowych. Urządzenia tego producenta można scharakteryzować jako ekonomiczne, gwarantujące stabilną i wydajną produkcję.

- To oczywiście nie jest wasza cała oferta?

Ważnym momentem w historii GG Plast było nawiązanie współpracy z firmą Yei Machinery Factory Co., Ltd. specjalizującą się w produkcji wytłaczarek do folii z regranulatu oraz powiększenie portfolio maszyn o linie do recyklingu. Nasza decyzja biznesowa zbiegła się w czasie ze wzrostem świadomości ekologicznej społeczeństwa. Z drugiej strony był to okres, kiedy ceny surowców oryginalnych były wysokie, co wymuszało niejako popyt na regranulaty. Producenci folii zaczęli zauważać korzyści płynące ze stosowania regranulatów pochodzących z recyklingu - wtedy też zaoferowaliśmy sprawdzone urządzenia tajwańskiej firmy Yei Machinery Factory Co., Ltd. W naszej ofercie można znaleźć profesjonalne linie do przetwórstwa odpadów PE i PP z pojedynczym ekstruderem oraz linie kaskadowe. 

Nie ukrywam, że to właśnie ten produkt jest moim „oczkiem w głowie”. Świadomość ekologiczna, gospodarka o obiegu zamkniętym, przetwarzanie odpadu w surowiec to dziś nie tylko idee, ale obowiązki. A także odpowiedzialność. I my chcemy w tym globalnym koncepcie uczestniczyć. Nasze linie doskonale spełniają swoje zadanie zawracając do obiegu, dając drugie i kolejne życie temu, co jeszcze jakiś czas temu trafiało na wysypiska. Chciałabym jeszcze podkreślić, iż urządzenia są energooszczędne, co przy obecnych cenach prądu odgrywa niebagatelną rolę.

plast-echo-ab-anna-bielecka
Anna Bielecka, wspólniczka w firmie GG Plast Technology

- W przypadku technologii recyklingu niezwykle istotnym zagadnieniem jest jakość surowca, czyli odpadów z tworzyw sztucznych. Jak oferowane przez was maszyny radzą sobie z tym problemem?

Rzeczywiście, czystość materiałów poddawanych recyklingowi jest niezwykle ważna, bo przecież chcemy otrzymać regranulat jak najlepszej jakości. Jeżeli ma być wykorzystany np. do wydmuchu folii, to najmniejsze zabrudzenie spowoduje przerwanie procesu produkcyjnego. Dlatego też w dużych, przemysłowych instalacjach materiały pochodzenia rolniczego czy komunalnego zostają poddane najpierw etapowi mycia. Nasze linie, które działają w takich właśnie przedsiębiorstwach, doskonale radzą sobie z umytym płatkiem osiągając wydajność do tony na godzinę, a doposażone w zmieniacz sit działający w trybie automatycznym pozwalają na płynną pracę przy niewielkim ubytku materiału.

Dostawę urządzenia zawsze poprzedzają rozmowy z klientem, aby poznać jego oczekiwania, możliwości, materiały z którymi chce pracować. Taka współpraca jest niezbędna. Zwłaszcza kiedy np. firma rozpoczyna działalność w branży, bo i takich stworzonych od podstaw zakładów mamy kilka.

- Czy może pani podać jakieś przykłady takiej współpracy?

Dużym sukcesem jest dla nas stworzenie firmy w Czechach, gdzie obecnie miesięczna produkcja folii to 1200 ton, a regranulatu 1000 ton. Przedsiębiorstwo startowało praktycznie od zera, a dziś jest jednym z największych i najnowocześniejszych wytwórców opakowań foliowych u naszych południowych sąsiadów. Cała produkcja opiera się tylko na naszych urządzeniach, a firma ciągle się rozwija. 

Na rynku lokalnym możemy pochwalić się udziałem w zbudowaniu firmy Trans Plast z Ciechanowa, gdzie kilka lat temu dostarczyliśmy linie do regranulacji. Dziś ten zakład wytwarza prawie 1000 ton regranulatu, a jakość tego surowca jest wysoko ceniona przez odbiorców. Obecnie firma rozszerzyła już portfolio swoich wyrobów o folię i worki do odpadów. Cała ta produkcja bazuje na urządzeniach dostarczonych przez GG Plast. 

tr-06071-duzy-rozmiar
Aglomeracja2
Aglomeracja2

Wysłany: 2021-08-22 19:53:59

Czy Firma GG Plast Technology ma pomysł na recykling siatki rolniczej HDPE, która jest odpadem w rolnictwie. Siatką tą owijane są bale słomiane, po wykorzystaniu słomy siatka staje się odpadem.A to tysiące ton rocznie odpadu HDPE

Reportaże

Forum