Gabriel-Chemie Rosja przeniosła swój zakład produkcyjny

Gabriel-Chemie Rosja przeniosła…

Po nieco ponad dwóch latach budowy firma Gabriel-Chemie ogłasza zakończenie budowy swojego najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego w Rosji. 

Już od ponad 14 lat austriacka firma z powodzeniem działa w Rosji z własną filią. Wysokie kompetencje techniczne grupy Gabriel-Chemie w zakresie asortymentu kolorowych koncentratów barwiących były zawsze wysoko cenione przez rosyjskich klientów.

Ze względu na stale rosnący popyt na masterbacze na rynku rosyjskim, jak również w krajach sąsiednich, takich jak Azerbejdżan, Kazachstan i Białoruś, firma postanowiła rozszerzyć swoje moce produkcyjne. W związku z tym Gabriel-Chemie zainwestował około 6 milionów euro w budowę najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego w Rosji.

Projekt rozbudowy został zrealizowany na nieruchomości o powierzchni 27.500 metrów kwadratowych w parku przemysłowym Vorsino, 90 kilometrów od Moskwy, i dzięki temu może zwiększyć swoje moce produkcyjne do 2.000 ton rocznie. Stopniowo, po kolejnych fazach budowy, można ją w razie potrzeby zwiększyć do 20.000 ton rocznie.  

Zakład produkcyjny przynosi wiele korzyści

Nowy zakład produkcyjny jest nie tylko nowocześniejszy, lecz oferuje również lepsze warunki pracy dla swoich pracowników oraz większą pojemność magazynową, co ułatwia przechowywanie produktów.

Zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju firmy Gabriel-Chemie, system czyszczenia UV, zamknięty system wodny oraz ulepszony system wyciągu powietrza zapewniają produkcję bardziej przyjazną dla środowiska. 

Dwie dodatkowe wytłaczarki umożliwiają również bardziej przewidywalne i elastyczne czasy realizacji, co ma pozytywny wpływ na czasy dostaw i transportu do klientów.

Ponadto w ciągu 2021 roku zostanie zainstalowany system do granulacji podwodnej, który poprawi żywotność noży do granulacji i tym samym odciąży pracowników produkcji.

vorsino-fertigstellung-halle