Gabriel Chemie zwiększa produkcję o 100 proc.

Gabriel Chemie zwiększa produkcję o 100 proc.
Dobrze znany na europejskim rynku producent i dostawca masterbaczy firma Gabriel Chemie podwaja swoje moce produkcyjne w Rosji. Tym samym więc buduje coraz mocniejszą pozycję w naszej części Europy.

Gabriel Chemie, który z powodzeniem działa także na polskim rynku, kończy właśnie inwestycję w Dorochowie w Rosji. W ubiegłym roku dokonał sporych zakupów maszynowych, które pozwoliły mu zwiększyć produkcję białych master baczy i dodatków do tworzyw z poziomu 1 tys. do 2,5 tys. ton w skali roku. Firma zmodernizowała także swoje laboratorium. Teraz przyszedł czas na kolejny skok w zdolnościach produkcyjnych do pułapu 5 tys. ton w skali roku.

Rodolfo Santa Olalla, prezes Gabriel Chemie: - Rosja jest dla nas jednym z kluczowych rynków w najbliższych latach. Będziemy chcieli rozszerzyć tam swoją sprzedaż w przyszłości i czynić dalsze inwestycje.

Gabriel Chemie stale umacnia swoją pozycję zwłaszcza w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W ubiegłym roku firma uruchomiła w Łodzi swoje nowoczesne laboratorium badania kolorów, co bardzo mocno poprawiło jej konkurencyjność w naszym kraju. Poczyniła również inwestycje w Rumunii.

Roczne obroty Gabriel Chemie wyniosły w 2010 r. 87 mln euro.

Czytaj więcej: Ze świata 315 Rynek 828